Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Didysis GRŪDOS turas po Naująją Zelandiją – gražiausią Pasaulio valstybę ir Fidžio salas - rojų žemėje 18d.

 • Kelionių gurmanams – daugybę kartų patikrintas, optimizuotas pagal klientų poreikius, populiarus ir mėgstamas maršrutas į kitą pasaulio pusę!
 • Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas – nėra tuščių dienų, racionalus ir patikrintas kelionės grafikas.
 • Nefragmentiška, tęstinė, nuosekli pažintis su abejomis salomis; ištisinis maršrutas per visą šalį (net 3500 km!!!).
 • Išsami ir gyva kelionės programa, padedanti visapusiškai pažinti šią unikalią valstybę (gamta, istorija, kultūra, menas, politika). Mėgausitės ypač kontrastinga abiejų salų gamta: skirtingi miškų veidai, galingojo vandenyno bangos, upių slenksčiai, smaragdiniai slėniai, rūstūs vulkanai, didingi kalnai, ežerai ir žydintys sodai.
 • Maršrutas sukurtas 2007 metais su garsiu geografu, keliautoju Rytu Šalna, kuris ilgametę patirtį šioje fantastiškoje šalyje sudėjo į knygą apie Naująją Zelandiją ir iki šiol vadovauja GRŪDOS grupėms.
 • Jūsų malonumui – turbūt gražiausia pasaulyje žygio trasa po Tongariro nacionalinį parką N.Zelandijoje.
 • Tik GRŪDOJE - nepakartojamasis „motinos žemės teikiamų turtų“ muziejus Te Papa Velingtone, pristatantis šalies gamtinį, istorinį ir kultūrinį paveldą turtingomis ekspozicijomis.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Jūsų patogumui Kvinstaune miegosite tame pačiame viešbutyje 3 naktis, Nelsone ir Taupo – po dvi naktis. Patyrę keliautojai žino, kaip smagu keltis, kai ryte nereikia krautis lagamino.
 • Patikimi ir patikrinti GRŪDOS partneriai N.Zelandijoje.
 • Ilgametė GRŪDOS patirtis organizuojant keliones į Okeaniją.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus ir nacionalinius parkus.
 • GRŪDOS kelionės į N.ZELANDIJĄ nuotraukų albumas.
 • Dilema: Australija ir Naujoji Zelandija – viena ar dvi kelionės?
 •  Naujoji Zelandija - "aštuntasis pasaulio stebuklas" (I dalis).
 •  Naujoji Zelandija - "aštuntasis pasaulio stebuklas" (II dalis).
 • Egzotinė kelionė į Fidžio salas - auksiniai paplūdymiai ir pažintis su čiabuvių tradicijomis.

 

 

Kelionės aukso fondas

 • Tekapo ežero pakrantė, akmeninė Gerojo ganytojo bažnyčia.
 • Naujosios Zelandijos stogas - Kuko nacionalinis parkas, aukščiausia Naujosios Zelandijos viršukalnė – Kuko kalnas - Aoraki (3764m).
 • Kvinstaunas – žavus kalnų kurortas prie Wakatipu ežero įlankos; šalies pramogų sostinė.
 • Kruizas laivu Milfordo fiordu link Tasmano jūros.
 • Routeburno trekas – pėsčiųjų žygis pasaką primenančiu mišku.
 • Fokso ir Prano Juozapo ledynai, įsiremiantys į lietaus miškų džiungles.
 • Neįtikėtinų formų Blynelių uolos Tasmano jūroje.
 • Aktyvios pramogos Abelio Tasmano nacionaliniame parke, garsėjančiame vandens gyvūnija, auksaspalvio smėlio paplūdimiais, žydromis įlankomis, salelių, vešlios augmenijos ir paukščių gausa.
 • Plaukimas keltu iš pietinės į šiaurinę salą Kuko sąsiauriu grožintis įspūdingais pakrančių vaizdais
 • Velingtonas – šalies sostinė, kultūros ir švietimo centras.
 • Te Papa – oficialus nacionalinis Naujosios Zelandijos muziejus, garsinantis vietinę kultūrą per artefaktų kolekcijas ir instaliacijas.
 • Seniausias šalyje Tongariro nacionalinis parkas, paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo dalimi.
 • Tongariro traversas - vienos dienos žygis Žemės istorijos pėdsakais, didingų ugnikalnių panoramos, sustingusios lavos srautai, aktyvūs krateriai, garų debesys, smaragdo spalvos ežerai...
 • Singapūro dydžio Taupo ežeras.
 • Nežemiška geoterminė Naujoji Zelandija: Wairakei, Waimangu, Waiotapu terminės sritys.
 • Te Puia maorių kultūros centras ir terminis rezervatas, Pohutu geizeris.
 • Rotorua – „sieros miestas“.
 • Teminis žemės ūkio parkas Agrodomas: populiariausios avių veislės, aviganių pasirodymas.
 • Balto smėlio paplūdimiai Koromandelio pusiasalyje; unikali ir gausiai lankoma vieta – karšto vandens paplūdimys - karštosios versmės, iškylančios į paviršių smėlingoje paplūdimio zonoje.
 • Įspūdingas gamtos kūrinys – Katedros arka – milžiniška uola, įbridusi į Ramųjį vandenyną.
 • Oklendas - „Burių miestas“ tarp dviejų vandenynų - Ramiojo ir Tasmano jūros - pakrančių, neoficiali „Polinezijos sostinė“.
 

N. Zelandijos širdis plaka jos vulkanų ritmu. Tongariro traversas – turbūt pats įspūdingiausias žygis pasaulyje!

Okeanija vadinama milžiniška teritorija Ramiajame vandenyne. Ji apima Polineziją, Melaneziją (priklauso Fidžis) ir Mikroneziją. Šio salų pasaulio pietiniame smaigalyje išsidėsčiusi Naujoji Zelandija. Ją sudaro tarp Tasmano jūros ir Ramiojo vandenyno įsiterpusios dvi didžiulės – Pietų ir Šiaurės salos bei tuzinas mažesnių. Seniausieji gyventojai maoriai į šias salas atsikraustė iš Polinezijos gilumos beveik prieš tūkstantį metų. Pasak legendų, jie atplaukė septyniomis kanojomis, save vadino Dievo vaikais, o naująją tėvynę – Ilgo balto debesies šalimi. Daugiau nei šešis šimtmečius jie gyveno šiame pasaulio lopinėlyje nežinomi likusiam pasauliui. Dabartinį pavadinimą Naujajai Zelandijai suteikė 1642 m. salas priplaukęs pirmasis europietis – olandų jūrininkas Abelis Jansonas Tasmanas. Naujai atrastoms saloms jis davė vienos iš Olandijos provincijų „Zelandija“ pavadinimą, prie kurio pridėjo žodelį „Naujoji“. XIX a. pradžioje tarp maorių ir baltaodžių įvyko daugybė ginkluotų konfliktų. 1840 m. buvo pasirašyta taikaus sugyvenimo sutartis tarp maorių ir D. Britanijos atstovų, todėl šie metai laikomi Valstybės įkūrimo data.

Naujoji Zelandija 2006-aisiais oficialiai pripažinta gražiausia pasaulio valstybe. Šalis unikali tuo, kad geografiškai – tai visas mūsų pasaulis miniatiūroje, o kraštovaizdžių kilmė ir įvairovė leidžia pajusti geologinio laiko tėkmę. Niekur kitur tokiame žemės lopinėlyje neįmanoma kartu pamatyti to, ką siūlo Naujoji Zelandija: dangų remiantys ir snaudžiantys ugnikalniai, karštosios versmės, statūs fiordai ir sidabriniai kriokliai, upių slenksčiai ir akį veriantys turkio spalvos ežerai, unikali augalija ir gyvūnija, vešlūs miškai ir jaukūs slėniai, balto smėlio paplūdimiai ir salelių labirintai, įdomūs miestai, žavūs kaimai ir saviti jų gyventojai. Trumpai tariant – viskas, ko gali trokšti širdis. Apie šią šalį kalbėti nereikia – ją reikia pamatyti. Vietoj viso šio  aprašymo galėtų būti vien nuotraukos! Naujoji Zelandija yra gamtos mylėtojų ne devintas, o koks šimtas devintas dangus. Pirma jutiminė asociacija – visaapimanti gaivuma. Kraistčerčas pasitinka įspūdingais šalto vėjo gūsiais nuo Antarktidos, o Tekapo ežeras ir nuostabiausia akmeninė bažnyčia – Gerojo ganytojo – atima žadą. Skrydis lėktuvėliu aplink Kuko kalną geru oru yra tiesiog būtinas. Kvinstaunas neužmirštamas dėl gamtos grožio ir adrenalino: svaiginantis greitis siauru tarpekliu šniokščiančia Shotover upe, drąsiausiems – skrydis tįstine (virve) nuo Kawarau tilto. Routeburno žygio trasa veda paslaptinga baugia lietaus miško tankme per kabančius siaurutėlius tiltus virš grėsmingai garmančios upės galybės. Vyno žinovams ir mėgėjams ypač patinka vyno degustacija, kurios metu ragaujamas visą pasaulį užkariavęs „Pinot Grigio“. Wanaka pavergia ežero, jame besiilsinčių gulbių, gėlėtų pakrančių ir snieguotų kalnų viršūnių atvirute. Tasmanijos jūra pasitinka tingiais, erdviais, vėjuotais paplūdimiais, kuriuose vartosi ruoniai, klykauja paukščiai ir, pasak ženklų, per kelią turėtų įnirtingai bėgioti pingvinukai. Abelio Tasmano nacionaliniame parke atpalaiduoja plaukimas laiveliu ir malonus pasivaikščiojimas pajūriu tarp smaragdinių įlankėlių. Šalies sostinėje Velingtone žavi interaktyvusis Te Papa (maoriškai - „motinos žemės duodami turtai“) muziejus – savo akimis išvysite, kokie dangoraižių pamatai turi būti itin aktyvioje seisminėje zonoje. Kelionės vinis, vienareikšmiškai – Tongariro traversas. Paprastais žodžiais tariant – žygis į veikiančio ugnikalnio kraterį, apsuptą dar daugiau veikiančių ugnikalnių kraterių, iš kur atsiveria nepaprastas vaizdas – smaragdiniai ežeriukai ir neaprėpiamos erdvės. Šiaurinės salos šiaurinėje dalyje dar kartą įspūdingai atsiskleidžia požemių galybė: „maloniai“ smirdintys ir garuojantys ežerai, burbuliuojančio purvo klanai, geizeriai, mistiški krateriai. Koromandelio pusiasalis gali palepinti saule ir maudynėmis – kitaip, nei Australijoje, šios šalies vandenyse Jūsų netyko joks alkanas grobuonis.

Po viso šio nepaprasto 15 dienų turo per abi Naujosios Zelandijos salas – Pietinę ir Šiaurinę – pasirinkusiųjų tęsinį laukia mažulytis, karštas ir drėgnas Fidžis. Europiečio akiai – tai neturtinga ir nelabai švari šalis. Reklaminėse nuotraukose atskleidžiama tik gražioji šalies pusė... Jei vykstama apžiūrėti būtent gamtos – ji nuostabi. Žmonės čia labai mieli ir draugiški, visada jaučiatės laukiami – gatvėje sutikti praeiviai smagiai šaukia „Bula, bula vinaka!“ („Sveiki atvykę!”). Fidžio grožį įvertinsite plaukdami laivu po Yasawa salyną – dažnai išliptumėte į krantą, lankytumėte mokyklas, su vietos gyventojais kartu padainuotumėte ir pašoktumėte, nardytumėte tarp spalvingų koralų ir gausybės žuvų. Šiose salose filmuoti filmai „Prarastasis“ ir „Žydroji lagūna“.

dienos.

Skrydis į Naująją Zelandiją: Vilnius – Europos miestas – Azijos miestas – Kraistčerčas.

diena. Kraistčerčas.

Atvykimas į Kraistčerčo tarptautinį oro uostą. Įvažiavimo į šalį formalumų sutvarkymas. Apžvalginė ekskursija po didžiausią Pietų salos miestą, kuriame, kaip teigia jo šeimininkai, „visada kas nors vyksta“. Dėl daugybės išlikusių angliško stiliaus pastatų miesto gyventojai jį vadino „good old England“, o dėl čia puoselėjamų parkų ir viešųjų sodų gausos prigijo ir „Sodų miesto“ pavadinimas. Deja, 2011 02 22 d. įvykęs stiprus žemės drebėjimas negailestingai sugriovė ar apgadino daugumą garsiausių miesto pastatų: puošnią neogotikinę miesto katedrą, senąjį pašto pastatą, stotį ir dar virš tūkstančio namų. Ryžtingų ir atkaklių miestiečių dėka miestas pamažu, kaip feniksas, kyla iš griuvėsių naujam gyvenimui su moderniai rekonstruotais drebėjimams atsparesniais pastatais. Nakvynė viešbutyje.

Christchurch

diena. Kraistčerčas – Tekapo ežeras – Kuko kalnas – Kvinstaunas.

Pusryčiai. Išvykimas iš Kraistčerčo, kelionė per lygiausią šalies teritoriją – kruopščiai įdirbtas Kenterberio lygumas, dėl itin derlingų dirvožemių vadinamas svarbiausiu Naujosios Zelandijos aruodu. Artėjant prie Burkes perėjos, kraštovaizdis palengva keisis. Įveikus perėją, atsivers tolimos panoramos, akį vers škotiškų bei skandinaviškų elementų turintys vaizdai. Privažiavus vaizdingą Tekapo ežero pakrantę, sustosite apžiūrėti akmeninės Gerojo ganytojo bažnyčios, kurią nufotografuoti privalu kiekvienam turistui.

Atvykus į Tekapo gyvenvietę, prieš jus atsivers turkio spalva spindintis ežero vanduo ir Naujosios Zelandijos stogu vadinamo Kuko nacionalinio parko viršūnių panorama. Aukščiausia iš jų – Aoraki, dažniau vadinama Džeimso Kuko vardu, yra didžiausia Naujosios Zelandijos viršukalnė (3764m). Pasivaikščiojimas nuostabioje gamtoje link Kuko kalno. Esant galimybei, už papildomą mokestį, siūlome sraigtasparniu arba lėktuvėliu paskraidyti* virš kalnų ir pasigrožėti pritrenkiančiais nacionalinio parko vaizdais. Skrydžio trukmė 20-55 min., jo metu pajusite didingų kalnų dvasią. Toliau kelias ves palei Pukaki ežerą, kirs plačius negyvenamus slėnius, įveiks 970 m aukščio Lindis perėją. Savitomis plynaukštėmis pasieksite upės pavidalo įspūdingą Dunstan ežerą. Atvykimas į Kvinstauną – buvusį auksakasių kaimelį, o dabar žavų kalnų kurortą prie vaizdingos Wakatipu ežero įlankos. Tai šios šalies pramogų sostinė, savotiškas Monte Karlas, kurį jau seniai pamėgo pasaulio muzikos ir kino įžymybės, dažnokai čia svečiuojasi politikai ir milijardieriai. Pramogų įvairovė, judrus miestelio gyvenimas ištisus metus traukia turistus iš viso pasaulio. Nakvynė viešbutyje.

diena. Kvinstaunas – Te Anau – Milfordo fiordas (kruizas laivu) – Kvinstaunas.

Pusryčiai. Išvykstate link Te Anau. Iš pradžių kelias ves Wakatipu ežero pakrante, nuo kurios priešingoje pusėje visu grožiu atsivers didingų kalnų vaizdas. Palikę ežerą, toliau važiuojate dirbamosios žemės slėnyje besiraitančiu keliu, karts nuo karto užkliūvančiu už mažyčių žavingų miestelių. Atvykimas į Te Anau, prisiglaudusį prie to paties pavadinimo didžiulio ledyninės kilmės ežero. Tai didžiausias Pietų salos ežeras ir antrasis pagal dydį šalyje. Te Anau yra tarsi vartai į vieną iš garsiausių šalyje Fiordlando nacionalinį parką. Juo šis įspūdingos gamtos kraštas paskelbtas dar 1952 m. Reto grožio kalnų, ledynų, miškų ir fiordų parkas 1990 m. pelnytai įtrauktas į Pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Parko puošmena – didingų gamtos jėgų granito kalnuose išskobti fiordai. Keliaujate į Fiordlando nacionalinį parką, grožėdamiesi įspūdingu ledyno suformuotu ir bukmedžių miškais apaugusiu Eglintono slėniu, kurį supa statūs kalnai. Stabtelėsite prie Mirrow (Veidrodžio) ežero, kurio žydrynėje ramiu oru atsispindi snieguotos viršūnės. Siauru slėniu kelias kils aukštyn iki uoloje iškirsto Homero tunelio. Jo apylinkėse galima pamatyti žavingas kalnų papūgas kea. Pravažiavus tunelį, kelias staigiai leidžiasi ir atveda prie garsiojo Milfordo soundo (fiordas), kuris, neabejotina, yra garsiausia nacionalinio parko atrakcija ir pasididžiavimas. Leisitės į kruizą laivu per Milfordo fiordą link Tasmano jūros. Pietūs laive (švediškas stalas). Plaukdami geru oru grožėsitės nuo fiordą supančių kalnų šlaitų garmančiais kriokliais, akį trauks didinga 1600 m aukščio Mitre viršūnė. Didelė tikimybė pamatyti gana dažnai aplink laivus nardančius ruonius bei delfinus. Nepakartojamas Milfordo fiordo grožis ir jo tamsiai mėlynos spalvos vanduo taip sužavėjo anglų rašytoją R. Kiplingą, kad jis šią vietovę pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Po kruizo laivu išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

diena. Visos dienos aktyvus poilsis Naujosios Zelandijos Alpėse.

Naujosios Zelandijos Alpėse

Pusryčiai. Visą dieną praleisite Naujosios Zelandijos Alpėse, įveiksite vieno įspūdingiausių Naujojoje Zelandijoje garsiojo Routeburno treko dalį. Palikę Kvinstauną, Wakatipu ežero pakrante vyksite link Glenorchy. Atvažiavę prie Routeburno treko pradžios, pradėsite pėsčiųjų žygį. Maršrutas vingiuoja sidabrinių bukų miškais ir pievomis, kerta sraunius upelius, lenkia didingas uolas ir vešlius papartynus. Vietinis gidas suteiks įdomių žinių apie unikalią treko augmeniją, savitą paukščių pasaulį. Eidami kabančiais tiltais ir gėrėdamiesi krištoliniu upelių srautu pakilsite iki mažame tarpeklyje išskobto Vestuvinio nuometo krioklio. Dar įspūdingesni vaizdai jus lydės žygiuojant toliau Routeburno tarpeklio kraštu. Takas vingiuos per pasakų mišką, kur uolas, akmenis, medžius dengia minkštas samanų kilimas, kur nuo medžių kamienų, šakų ir krūmų nutįsta kybantys ar žemę siekiantys kaspinai. Atsišakojus keliukui į dešinę, už penkių minučių pasieksite Routeburno lygumų trobelę, kur galėsite paskanauti karštos arbatos ir pavalgyti pietus (sausas davinys), gėrėdamiesi snieguotomis kalnų viršūnėmis ir vešliomis pievomis. Čia puikiai galima pailsėti prieš kelionę atgal. Pageidaujantys turės galimybę pakilti iki Routeburno krioklių statoku akmenuotu taku. Iš čia atsiveria ypač įspūdinga kalnų viršūnių ir slėnių panorama. Grįžimas tuo pačiu taku į maršruto pradžią. Po trekingo išvykimas į Glenorchy. Kelionė link Kvinstauno. Nakvynė viešbutyje.

 

diena. Kvinstaunas – Arautaunas – Wanaka.

Pusryčiai. Pramogos garsiausiame Naujosios Zelandijos kalnų kurorte Kvinstaune (už papildomą mokestį, pasirinktinai ir atsižvelgiant į oro sąlygas). Pats Kvinstauno miestelis neturi didesnių įžymybių, bet jo geografinė padėtis bei siūlomas aktyvaus ir pasyvaus poilsio bei pramogų spektras tiks net ir išrankiausiam turistui. Kaip ant delno miestas atsiveria nuo Bobo kalno viršūnės. Į ją galima pakilti Skyline gondola*. Nuo įmantriai įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria pribloškiantis išsiraičiusio ežero, jį supančių kalnų, miestelio ir apylinkių vaizdas. Romantikos mėgėjai gali pasiplaukioti beveik 100 metų senumo garlaiviu Earnslow*. Varomas jis anglimis, kurias kaip ir anais laikais uoliai į krosnį šauna kūrikai. Kad ir nedideliame, bet nuolat šurmuliuojančiame miestelyje labai daug turistines paslaugas teikiančių įmonių. Jų įvairovė tokia didžiulė, jog reikia iš anksto gana tiksliai žinoti, ko norima. Pirmiausia reikia apsispręsti, kas labiau traukia: oras, vanduo ar žemė. Adrenalino fanatikai renkasi šokinėjimą tįstine* nuo tiltų, specialiai tam įrengtų platformų ar net sraigtasparnio. Įdomu tai, kad ši pramoga atsirado būtent čia. Greta Kvinstauno esantis Kawarau tiltas yra visų šokinėtojų Meka. Turistams siūloma itin daug vandens pramogų. Be plaukiojimo baidarėmis, kanojomis ir plaustais, labai populiarus plaukiojimas vadinamaisiais greitaeigiais kateriais* (Jet Boat). Plaukimas 80 km/val. greičiu stačių uolų įrėmintais tarpekliais, sekliomis upėmis, įmantrūs viražai ir net 360° suktukai nepalieka abejingų. Apsilankysite aukso ieškotojų miestelyje Arautaune, kuriame nuo 1880 m., kai čia klestėjo aukso kasyba ir virė sandėrių aistros, laikas tarsi sustojo. Keliaudami toliau apsilankysite Gibstono slėnio vyno rūsiuose, garsėjančiuose vyndarystės tradicijomis. Pageidaujantiems už papildomą mokestį (užsakoma iš anksto agentūroje) ekskursija po rūsius, Centrinio Otago vynų degustacija: regioną itin garsinantis Pinot Gris, Pinot Noir, naujazelandietiškasis Riesling ir kiti. Palepinę akis nuostabiomis apylinkėmis, gomurius – ypatingais skoniais, išvyksite link kalnų užuovėjoje ir ežero pakrantėje įsikūrusios Wanaka gyvenvietės. Atvykimas į nakvynės vietą, nakvynė viešbutyje.

diena. Wanaka – Haast perėja – Prano Juozapo ledynas.

Pusryčiai. Kelionė link Fokso ir Prano Juozapo ledynų. Šioje kelio atkarpoje pro jūsų akis bėgantys ežerų ir Pietų Alpių kalnų vaizdai primins gamtos idilę. Kelias versis per Haast perėją. Kirsdami čia įkurtą Aspiringo kalno nacionalinį parką, stabtelėsite gražiose vietose. Už perėjos kelias vingiuos upių slėniais žemyn iki pat Tasmano jūros. Leisdamiesi vakariniais kalnų šlaitais pateksite į drėgmės pasaulį, nes kritulių čia iškrenta 5–6 kartus daugiau nei lietinga šalimi vadinamoje Lietuvoje. Važiuojant pakrante, geru oru matysite žaluma apaugusius stačius jūros krantus, romantiškus smėlio paplūdimius, uolėtas mažytes saleles, vienišus iš vandens kyšančius akmens stulpus. Stabtelėsite panoraminėje aikštelėje prie Knight‘s Point, kurio vaizdas ilgam įsirėš į atmintį. Atvykstate į Vakarinių šalių nacionalinį parką, itin garsėjantį Fokso ir Prano Juozapo ledynais, kurie iš svaiginamo 3 km aukštyje gulinčio Tasmano ledyno tarsi ledo upės slenka žemyn jūros kryptimi ir įsiremia į slėniuose augančias lietaus miškų džiungles. Dėl neįtikėtinos trijulės – ledynas, miškas, jūra – šis Naujosios Zelandijos kampelis laikomas unikaliu pasaulio gamtos paminklu. Vargu ar kur kitur pavyks pamatyti tokį derinį. Nors dėl klimato atšilimo dauguma pasaulio ledynų traukiasi, Fokso ir ypač Prano Juozapo ledynas, dėl nepaprastai didelio šia iškrentančio kritulių kiekio, juda net 10 kartų greičiau nei kiti slėniniai ledynai. Pagal galimybę ir atsižvelgiant į oro sąlygas pasivaikščiojimas prie ledyno liežuvio tankiu lietaus mišku, po to išilgai ledyno slėnio. Nakvynė viešbutyje.

diena. Franz Josef – Hokitika – Punakaiki – Nelsonas.

Pusryčiai. Toliau važiuojate vaizdingu keliu kirsdami upes, palei kelis įstabius ežerus, gėrėdamiesi stačiais Pietų Alpių vakariniais šlaitais. Pravažiuojate istorinį Ross auksakasių miestelį, kuriame aukso gavyba vyksta iki šiol. Hokitika - didžiausias Naujosios Zelandijos žaliojo akmens – nefrito gavybos ir apdirbimo centras. Toliau vykstate link Greymouth – didžiausio vakarų pakrantės miesto, įsikūrusio Grey upės žiotyse, dažnokai užtvindomo po stiprių liūčių. Greymouth, į kurį sueina keliai, geležinkeliai, yra savotiška jungtis tarp vakarinės ir rytinės salos dalies. Nors rytuose kyla dangų remiantys kalnai, juos įveikti padeda garsioji Arthur‘s perėja, paskęstanti vos neamžiname rūke. Iš Greymouth tęsiate kelionę jūros pakrante, kurios atkarpa yra viena iš įspūdingiausių šalyje. Grožėdamiesi plačiais paplūdimiais, savitai lūžtančiomis Tasmano jūros bangomis, iš vandens augančiais uolų pirštais atvykstate į Punakaiki vietovę, patenkančią į nediduką, bet žavų Paparoa nacionalinį parką. Pasivaikščiosite iki neįtikėtinos formos Pancakes uolų, kurias per 30 mln. metų suformavo gamtos jėgos. Esant audringai jūrai, stebėsite į uolas lūžtančių bangų sukuriamą gamtos spektaklį, kai didžiulio slėgio veikiamas vanduo pro kiaurymes ištrykšta tarsi geizeriai. Artėdami link Westport, vėl pasuksite prie jūros, kur, nemaža tikimybė, pamatysite ruonių koloniją. Palikę Tasmano jūrą, per kelias valandas važiuodami kalnais, upių slėniais, lydimi įspūdingų vaizdų atvyksite į Nelson. Nakvynė viešbutyje.

diena. Aktyvus poilsis ir visos dienos pramogos Abelio Tasmano nacionaliniame parke.

Abel Tasman nacionalinis parkas

Pusryčiai. Iš nakvynės vietos anksti ryte vykstate į Abelio Tasmano nacionalinį parką, garsėjantį vandens gyvūnija, auksaspalvio smėlio paplūdimiais, žydromis įlankomis, salelių, vešlios augmenijos ir paukščių gausa. Priklausomai nuo oro sąlygų, už papildomą mokestį galėsite pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį poilsinį – pramoginį turą.

Siūlomas turas: plaukdami vandens taksi ypatingo skaidrumo Tasmano įlankos vandenimis ir grožėdamiesi raižytomis pakrantėmis, granito uolų kyšuliais, kuplioje žalumoje skendinčiais salelių labirintais patirsite neišdildomų įspūdžių. Po plaukimo jūsų lauks pėsčiųjų žygis. Kaip naujų žemių atradėjai išsilaipinsite įlankoje ir leisitės į 3,5 val. trukmės pasivaikščiojimą įspūdingos gamtos kraštovaizdžiu.

Keliautojai, nenorintys užsisakyti siūlomų turų, galės puikiai praleisti laiką auksinio smėlio paplūdimiuose. Po visos dienos aktyvaus poilsio ir pramogų Abelio Tasmano nacionaliniame parke vyksite į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

 

diena. Nelsonas – Blenheimas – Piktonas – Velingtonas.

Blenheim vynuogynai

Pusryčiai. Išvykimas iš Nelsono, pagarsėjusio šiltu klimatu ir vadinamu „Saulės šviesos miestu“. Šiame nedideliame miestelyje išpuoselėtos kultūros tradicijos, apsčiai amatininkių dirbtuvių ir jų darbus pristatančių galerijų. Šis menų, vyno bei nuostabios gamtos kraštas sutraukia begales keliautojų. Atvykus į Piktoną, keltu 3 val. plauksite į Naujosios Zelandijos Šiaurės salą. Plaukdami karalienės Charlotte įlanka grožėsitės įspūdingais pakrančių vaizdais, o pasiekę Kuko sąsiaurį mintimis palydėsite tolstančią Pietų salą. Atvykstate į Velingtoną, Naujosios Zelandijos sostinę, politinį ir administracinį šalies centrą. Tai kultūros renginiais, nacionaliniais restoranais bei naujazelandietiška dvasia garsėjantis miestas. Apžvalginė ekskursija po miestą: Parlamento rūmai, apvalios konstrukcijos vyriausybės pastatas, senieji vyriausybės rūmai (antras pagal dydį medinis pastatas pasaulyje), nacionalinė biblioteka, kurioje sukaupta didžiausia šalyje knygų kolekcija, botanikos sodas. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

diena. Velingtonas – Tongariro nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Garsiojo Te Papa muziejaus lankymas. Te Papa yra nacionalinis Naujosios Zelandijos muziejus, kuris labai patrauklia forma supažindina lankytojus su unikalia šalimi, jos žmonėmis ir papročiais. Išvykimas iš Velingtono link Tongariro nacionalinio parko. Pakrantės keliu pasiekiate Manawatu lygumas, kuriose auginami ir šalikelėje dažnokai paduodami kiviai, obuoliai, įvairios uogos. Važiuosite per seniausią šalyje Tongariro nacionalinį parką, įkurtą dar 1887 m. (ketvirtasis pasaulyje!). 1993 m. šis parkas, kuriame gamtos grožis persipina su maorių kultūros ir dvasinėmis vertybėmis, paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo dalimi. Maoriai teigia, kad Naujosios Zelandijos širdis plaka jos vulkanų ritmu. Šalies gyvenimas prasideda šių kalnų viršūnėse, kurių šlaituose užgimstančios upės teka į lygumas, kad pagirdytų gyvūnus ir augalus. Čia yra maorių visatos centras, jų gyvenimo ašis. Salos širdyje stūksančius šventuosius kalnus maoriai šlovina maldomis, dainomis ir šokiais, tuo ir šiais laikais rodydami jiems didžiulę pagarbą. Tongariro nacionalinio parko gamtinio kraštovaizdžio kompleksą sudaro užgesę ir snaudžiantys ugnikalniai, lavos upės ir šnypščiančios fumarolės, krateriniai ežerai ir sraunios upės, pievos ir miškai, reta augmenija ir gyvūnija. Ugnikalnių trijulė – Tongariro, Ngauruhoe ir Ruapehu – tarsi Naujosios Zelandijos sargai iškėlę savo kūgius sergsti šio gamtos pasaulio paslaptis, gyvastį ir ramybę. Kelionė palei Taupo ežerą. Tai milžiniška kaldera, susidariusi per galingą ugnikalnio išsiveržimą įdubus žemės paviršiui. Tai didžiausias ežeras ne tik Naujojoje Zelandijoje, bet ir visoje Okeanijoje, plotu prilygstantis mikrovalstybei Singapūrui. Prisiekę žvejai teigia, kad čia geriausiai pasaulyje kimba upėtakiai. Nakvynė viešbutyje.

diena. Tongariro – Taupo – Wairakei. Aktyvi programa Tongariro nacionaliniame parke. Tongariro traversas (žygis) maršrutu: Mangatepopo – Ketetahi.

SVARBU: programa vykdoma atsižvelgiant į oro sąlygas ir ugnikalnių aktyvumą. Esant nepalankioms oro sąlygoms (žema temperatūra, gausūs krituliai, itin stiprus vėjas, etc.) arba padidėjus vulkaniniam aktyvumui, žygio trasa gali būti uždaryta. Tokiu atveju programa keičiama pagal galimybes.

Pusryčiai. Jums bus pasiūlyta daug aktyvaus poilsio kalnuose galimybių. Pasirinkimą turėtų lemti oro sąlygos ir fizinis pasiruošimas. Čia visi ras tinkamą maršrutą – nuo lengvų žygelių kalnų šlaitais gėrintis unikaliu nacionalinio parko kraštovaizdžiu iki ilgo ir ištvermės reikalaujančio kalnų žygio. Tongariro traversas (Tongariro Crossing) yra bemaž geriausias vienos dienos trekingas Naujojoje Zelandijoje. Per vieną dieną atliksite žygį Žemės istorijos pėdsakais, kūnu ir mintimis prisiliesite prie to, kas vadinama Naujosios Zelandijos siela. Didingų ugnikalnių panoramos, sustingusios lavos srautai, aktyvūs krateriai, garų debesys, smaragdo spalvos ežerai ir neįtikėtini vaizdai šiame žygyje padovanos jums daug džiugų akimirkų ir įsimintinų įspūdžių. Tongariro traverso trukmė 7–8 valandos. Žygiui būtina tinkama apranga ir trekingo batai. Žygį pradėsite nuo Mongatepopo automobilių stovėjimo aikštelės. Toliau takas kils slėniu aukštyn ir po ~30 min. prieisite kalnų trobelę. Atsipūtę žygiuosite taku, vedančiu palei upelį ir sustingusios lavos srautą, kuris kaip gyvas liudininkas mena neseną Ngauruhoe ugnikalnio išsiveržimą. Aukštutinėje slėnio dalyje trumpas šoninis takutis veda link Soda versmių. Tai savita drėgmę mėgstančių geltonųjų vėdrynų ir baltųjų rusmenių oazė. Palikus slėnį, prasideda statokas kopimas į Mangatepopo balnakalnį tarp Ngauruhoe ir Tongariro ugnikalnių. Giedru oru gėrėsitės pastarojo ir toli salos vakaruose stūksančio Taranakio kalno vaizdais. Toliau traversas veda per Pietinį kraterį (South Crater) iki takoskyros, vedančios į Raudonąjį kraterį (Red Crater). Užuosite sieros kvapą, nes šis krateris aktyvus. Gal tai kiek ir primins pragarą, bet, užkopę į Red Crater viršūnę (1886 m), pasieksite aukščiausią Tongariro traverso vietą ir geru oru regėsite įspūdingą panoramą, su kaupu atperkančią išlietą prakaitą.

Pusryčiai. Jums bus pasiūlyta daug aktyvaus poilsio kalnuose galimybių. Pasirinkimą turėtų lemti oro sąlygos ir fizinis pasiruošimas. Čia visi ras tinkamą maršrutą – nuo lengvų žygelių kalnų šlaitais gėrintis unikaliu nacionalinio parko kraštovaizdžiu iki ilgo ir ištvermės reikalaujančio kalnų žygio. Tongariro traversas (Tongariro Crossing) yra bemaž geriausias vienos dienos trekingas Naujojoje Zelandijoje (drįstame teigti, kad ir visame pasaulyje). Per vieną dieną atliksite žygį Žemės istorijos pėdsakais, kūnu ir mintimis prisiliesite prie to, kas vadinama Naujosios Zelandijos siela. Didingų ugnikalnių panoramos, sustingusios lavos srautai, aktyvūs krateriai, garų debesys, smaragdo spalvos ežerai ir neįtikėtini vaizdai šiame žygyje padovanos jums daug džiugų akimirkų ir įsimintinų įspūdžių. Tongariro traverso trukmė 7–8 valandos. Žygiui būtina tinkama apranga ir trekingo batai. Žygį pradėsite nuo Mongatepopo automobilių stovėjimo aikštelės. Toliau takas kils slėniu aukštyn ir po ~30 min. prieisite kalnų trobelę. Atsipūtę žygiuosite taku, vedančiu palei upelį ir sustingusios lavos srautą, kuris kaip gyvas liudininkas mena neseną Ngauruhoe ugnikalnio išsiveržimą. Aukštutinėje slėnio dalyje trumpas šoninis takutis veda link Soda versmių. Tai savita drėgmę mėgstančių geltonųjų vėdrynų ir baltųjų rusmenių oazė. Palikus slėnį, prasideda statokas kopimas į Mangatepopo balnakalnį tarp Ngauruhoe ir Tongariro ugnikalnių. Giedru oru gėrėsitės pastarojo ir toli salos vakaruose stūksančio Taranakio kalno vaizdais. Toliau traversas veda per Pietinį kraterį (South Crater) iki takoskyros, vedančios į Raudonąjį kraterį (Red Crater). Užuosite sieros kvapą, nes šis krateris aktyvus. Gal tai kiek ir primins pragarą, bet, užkopę į Red Crater viršūnę (1886 m), pasieksite aukščiausią Tongariro traverso vietą ir geru oru regėsite įspūdingą panoramą, su kaupu atperkančią išlietą prakaitą.

Nuo kraterio briaunos takas leisis žemyn prie trijų kraterinių ežeriukų, dėl neįtikėtinos žalsvai žydros spalvos vadinamų Smaragdo ežerais (Emerald Lakes). Toliau takas ves didoko Mėlynojo ežero (Blue Lake) pakraščiu, apeis Šiaurinį kraterį (North Crater) ir vingiuojančiu taku nusileis prie Ketetahi kalnų trobelės. Čia trykštančios karštosios versmės yra privačioje maorių žemėje ir prie jų prieiti draudžiama. Žemiau kalnų trobelės takas veda žemyn pro krūmokšnius ir kupstais augančias žoles iki vešlaus miško. Žygį baigiame Ketetahi.

Keliautojai, nepageidaujantys leistis į Tongariro traversą, galės pasirinkti trumpesnius ir lengvesnius, bet nemažiau įspūdingus pasivaikščiojimus ir pramogas garsiausiame Naujosios Zelandijos nacionaliniame parke. Esant palankioms oro sąlygoms, galima keltuvu (už papildomą mokestį) pasikelti į Ruapehu ugnikalnio šlaitą ir su instruktoriumi pasivaikščioti prie Kraterio ežero (Crater Lake). Šis ežeras yra vienas iš dviejų tokių ežerų pasaulyje, kur arti žemės paviršiaus esančios magmos ir ledyno polaidžio vandens sąveika sukelia įspūdingus išsiveržimus. Iš didelio aukščio atsiveriantys vaizdai nustebins kiekvieną net ir daug mačiusį turistą. Iškylos trukmė 3 valandos. Daug įvairios trukmės nesudėtingų turų prasideda nuo kalnų kurorto Whakapapa turizmo ir informacijos centro. Ypač populiarūs maršrutai siekia labai vaizdingus aukštutinį ir žemutinį Tama ežerus bei Taranaki krioklius. Net ir trumpų žygių metu jus lydės įspūdinga Ruapehu ir Ngauruhoe ugnikalnių panorama.

Po aktyvios programos ugnikalnių parke vėl keliausite link Taupo ežero. Atvyksite prie įspūdingų Huka krioklių, garmančių veržlioje Vaikata upėje. Esant galimybei, Wairakei geoterminiame lauke pamatysite išsiraizgiusių metalinių vamzdžių monstrą – geoterminę jėgainę. Nakvynė viešbutyje.

diena. Wairakei – Waiotapu – Waimangu – Te Puia – Rotorua.

Pohutu geizeris

Pusryčiai. Vykstate į Waiotapu terminę sritį, kurią maoriai vadina „šventaisiais vandenimis“. Ji garsi krateriais, spalvingomis mineralų terasomis, Šampano ir Opalų ežerais bei kitais įmantriais vardais pavadintų objektų gausa. Atvykstate į Waimangu geoterminį slėnį, kurio mistinis, spalvų gausa pasakų pasaulį primenantis kraštovaizdis praturtins jūsų sielą ir pakutens jausmus. Keliaudami slėniu žemyn pamatysite Keptuvės ežerą (Frying Pan) – didžiausią karšto vandens ežerą pasaulyje, kvarco terasas, fumaroles, Inferno kraterį, kuriame vandens lygis svyruoja 12 metrų ir neįprastoje aplinkoje vešančią augmeniją. Iš Waimangu vulkaninio slėnio vykstame į Te Puia maorių kultūros centrą ir terminį rezervatą, įsikūrusį tarp karšto terminio vandens ežeriukų, burbuliuojančių purvo klanų, trykštančių geizerių. Įspūdingiausias iš jų Pohutu, išaunantis 20–30 m aukščio karšto vandens ir garų stulpą nuo 10 iki 20 kartų per dieną. Įspūdingas reginys trunka 5–10 min. Aplankysite maorių Meno ir amatų institutą, kuriame drožybos, audimo ir kitų meno dirbinių gamybos paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Vakarienė ir tradicinių maorių dainų ir šokių programa. Esant galimybei maudynės Polinezijos SPA terminių baseinų komplekse (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

diena. Rotorua – Agrodomas – Tairua/Whitianga.

Rotorua

Pusryčiai. Trumpas pasivaikščiojimas po Rotorua – pagrindinį Naujosios Zelandijos senbuvių maorių centrą, jų kultūros šventovę. Ši vietovė dėl vietomis juntamo ne itin malonus sugedusių kiaušinių kvapo vadinama „sieros miestu“. Terminis aktyvumas čia didžiausias šalyje. Miestas išsidėstęs prie Rotorua ežero. Toliau vyksite į garsų teminį žemės ūkio parką Agrodomą, kuriame pamatysite populiariausias avių veisles, avių pasirodymą, „dirbančius“ aviganių veislės šunis, avių kirpimo procesą. Taip pat galėsite pašerti ėriukus ir dalyvauti avių aukcione. Po pasirodymo vyksite link miškais apaugusio Koromandelio pusiasalio, pro kurį XVIII a. pabaigoje praplaukė kapitonas Džeimsas Kukas. Rytinėje pusiasalio pakrantėje yra garsūs balto smėlio paplūdimiai, prie kurių sparčiai dygsta kurortai. Viena iš unikalių ir gausiai čia lankomų vietų – karšto vandens paplūdimys „Hot water beach“. Atoslūgio metu stebėsite karštąsias versmes, iškylančias į paviršių smėlingoje paplūdimio zonoje (P.S. potvynio metu karštųjų versmių pamatyti negalima). Atvykimas į Ramiojo vandenyno pakrantės miestelį.  Esant palankioms oro sąlygoms, poilsis balto smėlio paplūdimyje prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje.

diena. Koromandelis – Oklendas.

Pusryčiai. Iš Ramiojo vandenyno pakrantės miestelio vyksite link įspūdingo gamtos kūrinio – Katedros arkos. Tai milžiniška uola, įbridusi į Ramųjį vandenyną, labai panaši į didžiulę arką, tarsi vartai saugančią potvynio bangų užliejamą, stačių pakrantės uolų ir vešlios augmenijos įrėmintą auksinio smėlio paplūdimį, kurį galima pasiekti tik vandenyno atoslūgio metu. PASTABA: Karšto vandens paplūdimio ir Katedros arkos lankymo eiliškumas priklausys nuo potvynio aktyvumo. Po pasivaikščiojimo kirsite Koromandelio pusiasalį ir aplink Firth of Thames įlanką vyksite į Oklendą – didžiausią Naujosios Zelandijos miestą, kuriam dėl daugybės čia esančių burlaivių suteiktas „Burių miesto“ vardas. Čia kasmet rengiamos prestižinės burlaivių regatos. Oklendas yra vienintelis pasaulio miestas, išsidėstęs siauroje sąsmaukoje tarp dviejų pakrančių – Tasmano jūros ir Ramiojo vandenyno. Miesto teritorijoje ir aplink jį stūkso dešimtys neaukštų užgesusių ugnikalnių, ant kurių maoriai kitados buvo įrengę strateginius atramos punktus, davusius pradžią dabar daugiau kaip milijoną gyventojų turinčiam didmiesčiui. Istorinis miesto centras Parnell išlaikė savitą kolonijinio stiliaus dvasią. Jo priešingybė – miesto centras Downtown, kuriame stūkso aukšti pastatai. Victoria gatvėje veikiančiame turguje galima įsigyti polineziečių rankdarbių, ten gausu kavinių, restoranų. Gražių vaizdų galima pamatyti nuo užgesusio Vieno Medžio Kalvos ugnikalnio arba pakilus į televizijos bokštą Skytower. Daugiau kaip trečdalis šio miesto gyventojų – maoriai ir emigrantai iš Azijos ir Okeanijos. Oklendas kaip magnetas traukia pietinių Ramiojo vandenyno salų žmones. Tai tarsi neoficiali „Polinezijos sostinė“, kurioje kaip niekur kitur susitelkę taip daug polineziečių. Kadangi Naujoji Zelandija netapo „Pietų jūrų Britanija“, ateitį ji mato europiečių ir polineziečių kultūrų susiliejime. Po apžvalginės ekskursijos atvykimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Auckland

diena. Skrydis iš Naujosios Zelandijos.

Pirmoji grupė. Skrydis iš Naujosios Zelandijos į Europą: Oklendas – Azijos miestas – Europos miestas – Vilnius

Antroji grupė. Skrydis Oklendas – Nadi (Viti Levu sala, Fidžis) – tiems grupės dalyviams, kurie vyksta į Fidžį.

diena.

Pirmoji grupė. Grįžimas į Lietuvą. Antroji grupė. Programos tęsinys Viti Levu saloje.

 

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Kelionė autobusu/mikroautobusu (pagal vyksiančiųjų skaičių) su kondicionieriumi pagal programą.
 • Kelto bilietas Piktonas – Velingtonas.
 • 14 nakvynių 3-4* viešbučiuose ir kalnų lodžijose su pusryčiais.
 • Treji pietūs – pagal programą.
 • Viena vakarienė su tradicinių maorių dainų ir šokių programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus bei nacionalinius parkus pagal programą.
 • Angliškai kalbančio gido – vairuotojo paslaugos.
 • Grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1199 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Elektroninis leidimas į N.Zelandiją.
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • Skrydis lėktuvėliu arba sraigtasparniu virš Kuko kalno (NZ$ ~390).
 • Pramogos Kvinstaune: pasikėlimas į Bobo kalno viršūnę (~36 NZD), plaukimas garlaiviu Earnslow (~62 NZD), šuolis tįstine nuo Kawarau tilto (~187 NZD), plaukimas Jet Boat (~130 NZD).
 • Pramoginiai turai Abelio Tasmano NP (NZ$ 53-175).
 • Maudynės Rotorua Polinezijos SPA terminių baseinų komplekse (NZ $ 17-35).
 • Arbatpinigiai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienės metu.

TURAS PO FIDŽIO SALAS

... skalaujamos žydrų Ramiojo vandenyno bangų, įrėmintos koralinių rifų ir paskendusios sodrioje žalumoje, Fidžio salos yra ta vieta, kur baigiasi Rojaus paieškos Žemėje...

diena. Skrydis Oklendas – Nadi (Viti Levu sala).

Baigus Naujosios Zelandijos turą, po nakvynės Oklende skrydis Oklendas – Nadi (Viti Levu sala, Fidžio respublika). Nuvežimas į viešbutį. Laisvas laikas arba ekskursinė programa (derinama individualiai pagal skrydžio laiką ir keliautojų pageidavimą). Nakvynė viešbutyje.

diena. Viti Levu sala.

Poilsis. Ekskursinės programos Viti Levu saloje pagal pasirinkimą. Yra galimybė užsisakyti ekskursijas į salos gilumoje pasislėpusius autentiškus kalnų kaimelius, botanikos parką „Miegančio milžino sodas“, archeologines radimvietes, Fidžio sostinę Suva, pamatyti cukranendrių plantacijas, pasimaudyti „koralų kranto“ (Coral coast) paplūdimiuose. Nakvynė viešbutyje.

P.s. priklausomai nuo skrydžio grafiko, Viti Levu salos lankymas ir ekskursinė programa gali būti pratęsti viena diena.

dienos. Viti Levu sala – 5d./4n. Yasawa salų kruizas – Viti Levu sala.

Yasawa salų kruizas. Šį archipelagą sudaro civilizacijos mažai paliestų ir ilga virtine išsibarsčiusių 16 salų. Čia buvo filmuota „Žydroji lagūna“, kaip tik šias salas galima pamatyti daugelio Fidžio salų reklaminiuose bukletuose. 4 nakvynės kruiziniame laive. „Reef Escape“ – nedidelis 68 m ilgio kruizinis laivas, turintis 4 keleivinius denius, 60 kajučių. Jūsų paslaugoms saulės denis, baseinas, baras prie jo, sūkurinė vonia, sauna, kokteilių baras, restoranas, konferencijų salė, knygynas, suvenyrų parduotuvė, panoraminis laivas stikliniu dugnu, paviršinio ir giluminio nardymo įranga (tik licencijuotiems nardytojams).

Kajučių kategorijos:

Cabin – nedidelė, su WC, vonia arba dušu. Yra fenas, oro kondicionavimo sistema, didelis nuo lubų iki grindų panoraminis langas, dviaukštė lova.

Stateroom – tik viršutiniame ir promenados denyje. Dvi atskiros arba viena šeimyninė lova. Vidaus įranga kaip ir Cabin, bet erdvesnė.

Tabua Stateroom – kaip ir Stateroom, tik viršutiniame denyje ir komfortiškesnė.

Į Yasawa salų kruizo kainą įskaičiuota: kruizinis plaukimas iš/į Denarau uosto pasirinktos kategorijos kajutėje, pilnas maitinimas (3 kartai), pasivaikščiojimai salose pagal programą, naudojimasis laive esančiais įrenginiais, iškylos salose, Pietų jūrų kelionių knyga – vadovas (vienas kambariui), iškylos laivu stikliniu dugnu, paviršinio nardymo įranga, vakarinė programa, angliškai kalbančio kruizo direktoriaus paslaugos, angliškai kalbančio nardymo instruktoriaus paslaugos.

Trumpas kruizo po Yasawa salas programos aprašas 5d./4n.

1d. pervežimas iš viešbučio į Denarau uostą. 14.00 val. išplaukus iš Viti Levu salos Denarau uosto, pirmas sustojimas Tivua saloje. Maudynės šiltame vandenyje, pasivaikščiojimas po salą link tos vietos, kur jūrų vėžliai deda kiaušinius. Kitą rytą maudysitės jau prie Naviti salos. Barbeque pietūs laive. Atvyksite į Vawa salos paplūdimį, rojaus kampelį baltu smėliu, turkio spalvos vandeniu ir gražiuoju koraliniu rifu. Sawa saloje aplankysite tipišką polineziečių kaimelį, stebėsite čiabuvių ceremoniją „Kava“, lankysitės vietinėje mokyklėlėje. Pietūs ir ritmingų šokių programa. Plaukdami laivu gėrėsitės vešlioje augmenijoje paskendusiais vulkaninės kilmės  kalnais, įmantriai išsiraičiusiais krantais, romantiškomis įlankomis. Matakawa Levu saloje aplankysite kaimo turgų, kuriame gausu originalių rankdarbių ir neįtikėtinų formų kriauklių. Prie Drawaqa salos galėsite nardyti, plaukioti laivu stikliniu dugnu arba ilsėtis paplūdimyje. Grįžimas į Viti Levu. 5d. apie 09.00 atvyksite į Denarau uostą. Laisvas laikas Nadi. Pageidaujantiems ekskursinė programa Viti Levu saloje (pagal pasirinkimą, už papildomą mokestį). Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Viti Levu saloje arba skrydis į Oklendą ir nakvynė viešbutyje.

*Buvimą Viti Levu saloje ir ekskursinę programą keliautojų pageidavimu galima pratęsti.

*Galimybė ilsėtis Fidžio salų kurortuose (derinama Lietuvoje).

dienos.

Skrydis iš Oklendo į Europą.

diena. Grįžimas į Lietuvą.

Orientacinė turo po Fidžio salas kaina ~ 1970-2070 EUR/asm. (tikslinama po užsakymo)

DETALI KELIONĖS Į FIDŽIO SALAS PROGRAMA DERINAMA SU GRUPE, UŽSAKIUS AVIABILIETUS IR PATVIRTINUS KRUIZO LAIVU DATĄ IR KAINĄ.

Trumpa informacija apie Fidžio respubliką

Fidžis – salų grupė pietvakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, Okeanijoje (Melanezija), maždaug 2100 km nuo Naujosios Zelandijos. Fidžio archipelagą sudaro apie 330 salų, kurių bendras plotas apima 18 270 km². Nuolatinių gyventojų yra 106 salose. Didžiausios – Viti Levu ir Vanua Levu – sudaro 90% valstybėlės ploto ir, kaip dauguma kitų salų, yra vulkaninės kilmės. Mãžosios salos daugiausia yra koralų kilmės. Nepakartojamo grožio Yasawa salų grupė. Prie daugelio salų glaudžiasi koralų rifai. Fidžyje vyrauja tropinis karštas ir drėgnas jūrinis klimatas. Vietinę vasarą dažnos jūrų audros. Per 2/3 šalies ploto apaugę vešliais tropiniais miškais.

Salose vyrauja vulkaninės kilmės kalnų kraštovaizdis. Aukščiausia vieta –  užgesęs Tomanivi ugnikalnis Viti Levu saloje (1324 m). Fidžyje gana daug žmogaus beveik neliestų gamtos plotų, ypač patrauklios nuošãlios didžiųjų salų vietos bei nedidukės laukinės gamtos salelės.

Šalyje gyvena 906 000 gyventojų. 60% šalies gyventojų sudaro čiabuvių melaneziečių palikuonys ir apie 40% indai. Didžiausios šalyje krikščionių, induistų ir musulmonų religinės bendruomen

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina