Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

„Didieji Azijos Žibintai“ drakonai, mitai ir legendos... (Joniškėlis - Pakruojis) 1d.

Kerintis iliuzijų, spalvų, magijos ir muzikos pasaulis. Keli šimtai didžiųjų rankų darbo šilko skulptūrų. Šviečianti ir skambati 15 ha teritorija po atviru dangumi. Šimtai tūkstančių lempučių skulptūrose, ant žemės ir ore. Kalėdinė mugė ir netikėti šventiniai personažai. Naujausios šviesos ir garso technologijos.

 

 • Cinamonu ir eglių sakais kvepinati kalėdinė mugė su gardžiais užkandžiais, šildančiais gėrimais ir geriausiomis dovanų idėjomis.
 • Didelį ir mažą džiuginantys spalvingi atrakcionai, netikėti personažai, dvariški atradimai ir užsiėmimai visai šeimai.
 • Sklandanti ore nepaprasta šventinė nuotaika!

 

 • Kelionė autobusu,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų tvarkymas.
 • Bilietai į mokamus objektus, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI:  ekskursija Joniškėlyje ir virtinių ragavimas ~ 15 EUR; Pakruojo dvaras (mokama perkant kelionę)  – suaugusiam  - 18 EUR; Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 14 EUR;

1 diena

Ar Jūs žinote apie Joniškėlio respubliką, valdžiusią Šiaurės Lietuvą 1918-1919 metais? Prisiglaudęs prie Mažupės upeliūkščio, penktą šimtmetį skaičiuoja Joniškėlis – miestas, vadinamas mažuoju  Šiaurės Lietuvos perlu. Šimtamečių medžių oazės, įstabios istorijos ir nesuskaičiuojamos legendos kviečia užsukti ir pažinti didelį mažo miesto pasaulį. Ekskursiją pradėsite nuo švento Joniškėlio akmens. Miestelio centre apžiūrėsite skulptoriaus Antano Dimžlio paminklą, skirtą vienai garsiausių XXa. moterų, rašytojai, pedagogei ir visuomenės veikėjai Gabrielei Petkevičaitei-Bitei. Apžiūrėsite vienintelę Lietuvoje bažnyčią, pastatytą visų parapijiečių rankomis. Sužinosite apie vieną garsiausių Europoje Igno Karpio testamentą ir pamatysite seniausią Lietuvoje universitetinę kaimo ligoninę, įsteigtę XIX a. prad., joje dirbo ir gyveno gydytojas Jonas Leonas Petkevičius ir jo dukra Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Tai vienintelė vieta pasaulyje, kurioje jau prieš du šimtus metų nemokamai buvo gydomi valstiečiai, o jų vaikai už dyką lankė universiteto kuruotą mokyklą. Mėgstate „Vytauto“  ar „Birutės“ mineralinį vandenį? Joniškėlis, be abejo, ne Birštonas, bet būtent Joniškėlio ligoninėje savo karjerą pradėjo vienas garsiausių XIXa. profesorių Adolfas Abichtas. Tas  pats žmogus, atradęs gydomąsias „Vytauto“ ir „Birutės“ savybes.

Joniškėlio ir visos Šiaurės Lietuvos puošmena – XVIII a. Karpių giminės dvaras. Tai viena gražiausių Lietuvos dvarviečių. Klasicistiniai rūmai, unikalus parkas (patenkantis į dešimtuką unikaliausių Lietuvos parkų) ir gausybė legendų privers Jus visam gyvenimui pamilti šią nuostabią vietą.

Po ekskursijos dalyvausite degustacinėje programoje* kavinėje  „Sigutės koldūninė“. Ragausite rankomis gamintus, senoviškai „užraitytus“ virtinius. Jų siūloma net 10 rūšių: su kiauliena, jautiena, kalakutiena, su lašiša ir troškintomis daržovėmis, su spirgučiais pagardinta varške, bulvių  įdaru, ir dar retu, bet senais laikais  kaimo šeimininkių labai dažnai naudotu plaučių įdaru. Šitie, beje yra patys populiariausi.  

Iš Joniškėlio keliausite į Pakruojį garsėjantį dolomito kasyklomis, giliomis  aludarystės tradicijomis,  didikų ir bajorų virtuvės valgiais bei savitomis istorijomis. Ekskursijos metu lankysitės XIX a. klasicistinio stiliaus Pakruojo dvare*. Tai didžiausias iki šių dienų išlikęs  dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje (užimantis apie 49 ha plotą), įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausia dvaro sodyba.  Apžiūrėsite dvaro rūmus: užsuksite į didikų kostiuminę, oranžerijoje pasigrožėsite kalvio skulptūromis, ginklų kolekcija; pakilę į palėpę, pamatysite retus Lietuvoje arkinius kaminus, o nusileidę į rūsius, pateksite į vienintelį Lietuvoje baudžiavos laikų bausmių muziejų. Vaikščiodami šimtamečio parko takeliais grožėsitės unikaliu arkiniu tiltu per Kruojos upę. Šis tiltas yra vienintelis Lietuvoje vėlyvojo klasicizmo statinys iš dolomito.

Didžiausias Lietuvos dvaras šią žiemą virsta amžių tradicijomis alsuojančia šviesos ir gėrio karalyste! Čia nuo lapkričio 26 iki sausio 8 d. sužimba antgamtinio dydžio šilko žibintai, skleidžiasi tūkstantmečių Rytų išmintis bei skoniai, atgimsta legendiniai siaubūnai ir dievybės.

Kiekvienas festivalyje galės ieškoti savojo šviesos stebuklo tarp dešimčių įspūdingiausių rankų darbo kūrinių, įkvėptų tolimųjų kraštų legendų, įlįsti į bene 30 metrų ilgio krokodilo odą, svajoti žiūrėdami į spalvingus, akimis neaprėpiamo dydžio egzotinius gyvūnus, o vaizduotėje išgirsti deivių Apsarų grojamą muziką.

O kur dar dvaro pramogos ir atradimai visai šeimai, šiluma alsuojanti Kalėdų mugė bei šventinės staigmenos!

Dvaro amatininkai, pagauti šventinio šurmulio, lauks jūsų užsukant ir atrandant jų amatus:

 • vilnos vėlėja ruošia vilną ir velia šildančius apdarus bei šventines puošmenas namams;
 • parfumerė gamina kvapniausias dovanas, purškalus bei eliksyrus damoms ir jų     džentelmenams;
 • keramikė iš molio žiedžia puodus, lipdo puošnius indus šventiniam stalui ir ne tik;
 • panoptikume (neįprastybių kambaryje) laukia dar nematyti keistai stebuklingi atradimai...
 • bitininko dirbtuvės nepaprastai kvepės medumi, žavės kūriniais iš vaško ir dūzgiančiu bičių      gyvenimu.

 

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina