Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Deformuoto objekto galia. Pablo Picasso

Deformuoto objekto galia. Pablo Picasso

Virtuali ekskursija – paskaita

Su docentu, istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Trukmė: 2 val.

 

Vakarų menininkai jau viduramžiais išmoko labai tiksliai nutapyti daiktus ir žmones. Kiek vėliau, renesanse, paveiksluose atsirado jausmai ir nuotaikos. Baroko laikais begalinė perspektyva, sielos drama ir Dieviškosios proporcijos pasiekė savo tobuliausias išraiškas. Tačiau po to sekusieji XIX ir XX amžiai neišsikvėpė ir nenustojo originaliai interpretuoti realybę. Picasso (1881-1973) pasiūlė savitą požiūrį, kuris ardė ir deformavo mums įprastas ir tinkamomis laikytas formas. Kodėl sąmoningai realybę iškreipiantis žmogus tapo vienu iš žymiausių civilizacijos menininkų? Kaip iš viso tai galėjo atsitikti? Ką tokio ypatingo meno kritikai ir Vakarų Europos žmogus pamatė Picasso paveiksluose? Pažiūrėsime vieno įdomiausių mūsų dienų Vakarų intelektualų Simono Schamos filmą apie didį ispanų kūrėją, kurį papildys Rūsčio Kamuntavičiaus komentarai.

 

Techninės detalės: Filmas rusų kalba. Filmo trukmė apie 50 minučių, tačiau su komentarais ir diskusija visas susitikimas gali trukti apie dvi valandas.

 

Kaina: 15 Eur

 
Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.). Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.  

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina