Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

ČEKIJA – VOKIETIJA... ISTORINIAI KURORTAI, GAMTA, PILYS IR JŲ ISTORIJA 5D./4N.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida
 

 
1 diena: Vilnius – Vroclavas (815 km) – Trutnovas (130 km)
Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykimas į Vroclavą. Pažintis su miestu, pastatytu ant 12 Odros upės salų, turinčiu per 100 tiltų. Vroclavas įsikūręs Sudetų papėdėje, vienas seniausių ir gražiausių Lenkijos miestų, kurio įdomią ir audringą istoriją formavo vokiečiai, austrai ir čekai. Ypatingo dėmesio verta Vroclavo turgaus aikštė – viena didžiausių Europoje. Vaikštant žavingomis, grįstomis senamiesčio gatvelėmis pamatomas viduramžiškas miesto išplanavimas, nuostabi miesto rotušė, esanti pačiame Vroclavo senamiesčio centre, Vroclavo universitetas, Tumsko ir Smėlio salos, seniausia miesto katedra. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena: Trutnovas – Kuksas (20 km) – Kutna Hora (100 km) – Karlovy Varai (210 km)
Pusryčiai. Vykstama į kadaise visoje Europoje garsų mineralinių vandenų kurortą Kuksą, įsikūrusį itin vaizdingoje vietoje ant Elbės upės krantų, kur gamta ir žmogaus kūryba susilieja į harmoningą visumą. Akmens sukulptūros Čekijos miestuose – ne retenybė, tačiau Kuksas – tai tikras skulptūrų muziejus po atviru dangumi. Kukse iškilęs puošnus, harmoningas brandžiojo baroko stiliaus architektūrinis ansamblis. Dešiniajame Elbės krante įsikūręs didingas *ligoninės kompleksas su Švč.Trejybės bažnyčia, didžiausia Čekijoje baroko stiliaus vaistine tebedžiugina lankytojus iki šiol. Komplekso fasadą puošia ištaiginga skulptūrų galerija. Visa tai – čekų „Mikelandželo“ Matiašo Brauno ir jo mokinių kūryba. Pirmąjame ligoninės aukšte XVIII a. veikė bene didžiausa Čekijoje vaistinė, rūpestingai tvarkoma cistersų, vėliau kapucinų vienuolių. Dabar šiose puošniose, baroko dvasią išlaikiusiose patalpose įkurtas muziejus. Kukso ligoninės kompleksas žavi ne tik įspūdingais baroko meno šedevrais, bet ir neįtikėtinai ramia aplinka. Toliau lankomas sidabro kasyklų miestas – Kutna Hora. Kalnakasių globėjos Šv.Barboros katedra. Aplankoma Visų Šventųjų kapinių *koplyčia, kurios interjere panaudoti žmonių kaulai. Išvykimas link Karlovy Varų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Karlovy Varai – Ratheinas (190 km) – Moritzburgas (60 km) – Drezdenas (20 km) – Karlovy Varai (180 km)
Pusryčiai. Laisvas laikas Karlovy Varuose. Pageidaujantiems siūloma **išvyka į Vokietiją. Aplankoma Saksonijos Šveicarija – įspūdinga Ratheino vietovė Vokietijoje, išraižyta gilių tarpeklių, stačių šlaitų ir akmeninių sienų *labirintų. Visa tai puikiai atsiveria einant akmeniniu 76 m ilgio Bastėjos tiltu. Ši vieta įkvėpė ne vieną žymų autorių. Didis vokiečių poetas J.V. Gėtė apie Bastėją yra pasakęs: „Akys regi tokį peizažą, kurio niekada niekas nesugebės apibūdinti žodžiais“. Išvykimas į *Moritzburgo rūmus. Apsupti miškų ir vandens, ant dirbtinės salos pastatyti barokiniai rūmai – gražiausi vandens rūmai Saksonijos žemėje. Saksonijos ir Lietuvos-Lenkijos valdovui Augustui Stipriajam jie buvo puiki pasilinksminimų ir medžioklės vieta. Toliau vykstama į Saksonijos žemės sostinę Drezdeną, anksčiau vadintą „Florencija prie Elbės upės“. Ekskursija po miestą: katalikų katedra Hofkirche, kurios rūsiuose ilsisi Saksonijos žemių valdovai, rezidenciniai rūmai, operos teatras, Zwinger rūmai, „Europos balkonu“ vadinama Bruhl terasa, protestantų katedra Frauenkirche. Sugrįžimas į Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Karlovy Varai – Melnikas (140 km) – Trutnovas (130 km)
Pusryčiai. Ekskursija po Karlovy Varus – didžiausią ir labiausiai lankomą Čekijos mineralinių vandenų kurortą. Miestas įsikūręs vaizdingame slėnyje, Tepla ir Ohre upių santakoje. Pasak legendos, šiltuosius šaltinius bemedžiodamas aptikęs Čekijos karalius Karolis IV-asis ir liepęs čia pastatyti medžiotojų namelį. Nuo to laiko prasidėjusi savo tradicijomis garsi Karlovy Varų istorija, dabar pritraukianti gausybę lankytojų. Ekskursija aplankant senamiestį, garsiąją Mlynska kolonadą, Pergalės, Karolio IV, Didžiojo geizerio mineralinio vandens šaltinius, Šv. Mergelės Marijos bažnyčią; pasikėlimas į *Dianos apžvalgos bokštą, žolelių trauktinės *“Becherovkos“ muziejaus lankymas ir *degustacija. Išvykimas į Melniką. Atvykus į Melniką, *karališkosios Melniko pilies, kurioje šiuo metu šeimininkauja kunigaikščių Lobkovicų palikuonys, lankymas. Pagal galimybę – *vynų degustacija gotikiniuose pilies rūsiuose. Kelionė per Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Trutnovas – Vilnius (930 km)
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Sugrįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina