Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Barselona

Barselonos ir Katalonijos identiteto paieškos: XI ir XIX amžius architektūroje, mene ir istorijoje

Kelionės metu Jus lydės istorijos mokslų daktaras, LDK instituto direktorius Rūstis Kamuntavičius

-

Barselona yra garsi savo XIX-XX a. architektūra ir menu, ypač Antoni Gaudì (1852-1926), kuris yra tapęs pasaulinio masto žvaigžde. Jo suprojektuotas „amžiaus statinys“ – Sagrada Familia – tapo ne tik Katalonijos, bet ir visos Ispanijos simboliu, aukščiausia Europos bažnyčia. Gaudì architektūrinės formos iš pirmo žvilgsnio yra keistos ir sunkiai suvokiamos. Tačiau jas suprasti galima įsigilinus į XI-XIII a. Katalonijoje klestėjusią romaninę architektūrą ir meną. Kitaip nei likusioje Ispanijos dalyje, Italijoje ir didžiojoje dalyje Europos, Katalonijoje beveik nerasime renesanso ir baroko. Atrodytų, kad kraštas „peršoko“ visą naujų amžių epochą ir po viduramžių iš karto atsidūrė XIX a. industrinėje epochoje. Šios specifinės istorinės transformacijos, susijungusios su Gaudì genijumi sukūrė Barselonos stebuklą, kuris miestą padarė vienu patraukliausių Europos turistinių objektų.

  Kelionės programa:

Pirma diena: atvykimas ir pasivaikščiojimas po vakarinį miestą.

Antra diena: pirmoje dienos pusėje A. Gaudì kūrinių apžiūrėjimas (Casa Milà, Casa Batlló ir kiti). Antroje dienos dalyje – romaninis viduramžių menas ir architektūra Nacionaliniame Katalonijos meno muziejuje.

Trečia diena: Katalonijos nepriklausomybės simbolis – Montserat vienuolynas (vykimas viešu transportu). Antroje dienos pusėje – Barselonos centrinė dalis ir laisvas laikas.

Ketvirta diena: išvykimas.

*Ekskursijos programa taikoma prie konkrečios grupės dalyvių poreikių; lankomi objektai ir jų eilės tvarka gali keistis.

  Kelionės  kaina: 333 Eur Ir avia bilietas   Į kelionės kainą  įskaičiuota:                                                           3 nakvynės Barselonoje su pusryčiais; Įžymaus istoriko - gido paslaugos;   Į kelionės kainą neįskaičiuota: Avia bilietai Vilnius – Barselona – Vilnius; Registruotas bagažas, esant poreikiui; Maitinimas: pietūs ir vakarienės; Medicininių išlaidų kelionės draudimas; Asmeninės išlaidos; Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 50-70 Eur .   *Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.   Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius 85 2731337, vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina