Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Barselona

Barselona

Barselonos ir Katalonijos identiteto paieškos: XI ir XX a. architektūroje, mene ir istorijoje

   

Kelionės metu Jus lydės istorijos mokslų daktaras, LDK instituto direktorius Rūstis Kamuntavičius

Autorinė programa

Katalonijos sostinė ir vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Europoje. Barselona yra garsi savo XIX-XX a. architektūra ir menu, ypač Antonijumi Gaudì (1852-1926), kuris yra tapęs pasaulinio masto žvaigžde. Jo suprojektuotas „amžiaus statinys“ – Sagrada Familia – tapo ne tik Katalonijos, bet ir visos Ispanijos simboliu, aukščiausia Europos bažnyčia. Gaudì architektūrinės formos iš pirmo žvilgsnio yra keistos ir sunkiai suvokiamos. Tačiau jas suprasti galima įsigilinus į XI-XIII a. Katalonijoje klestėjusią romaninę architektūrą ir meną. Kitaip nei likusioje Ispanijos dalyje, Italijoje ir didžiojoje dalyje Europos, Katalonijoje beveik nerasime renesanso ir baroko. Atrodytų, kad kraštas „peršoko“ visą naujų amžių laikotarpį ir po viduramžių iš karto atsidūrė XIX a. industrinėje epochoje. Šios specifinės istorinės transformacijos, susijungusios su Gaudì genijumi sukūrė Barselonos stebuklą, kuris miestą padarė vienu patraukliausių Europos turistinių objektų.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Atvykimas, įsikūrimas viešbutyje. Pasivaikščiojimas po Barselonetą, Ramblos gatvę ir Barselonos senamiestį, kuriame gausu istorinių pastatų. Dabartinės Barselonos vietoje miestą III a. pr. Kr. įkūrė romėnai, pavadinę jį Barcino. Viduramžiais – tai buvo klestinčios Aragono karalystės sostinė.

2 diena.

XII-XV a. Barselona buvo svarbus Viduržemio jūros uostas ir prekybos centras, bet vėliau miesto ekonominė reikšmė sumenko. Tik XIX a. prasidėjo kultūrinis atsigavimas, o XX a. pradžioje kūrusio žymaus architekto Gaudì statiniai išgarsėjo pasauliniu mastu ir buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Gaudì kūrinių apžiūrėjimas (Casa Batlló, Casa Mila). Barselonos simboliu tapusi Šv. Šeimos bažnyčia (Sagrada Familia) iki šiol dar nepabaigta, nors jos statybos buvo pradėtos XIX a. pabaigoje. Ši bažnyčia, galima sakyti, buvo žymiojo Antonio Gaudì gyvenimo statinys: jo statybų aikštelėje garsusis katalonų architektas praleido 14 metų.

3 diena.

Katalonijos menas ir architektūra Nacionaliniame Katalonijos meno muziejuje, kuriame eksponuojama viena didžiausių ir svarbiausių Vakarų civilizacijos viduramžių meno kolekcija.

Güellio parkas. Vienas didžiausių Gaudì projektų: miesto pakraštyje pradėtas (ir neužbaigtas) statyti milžiniškas gyvenamųjų namų kvartalas su vingiuotomis gatvėmis, dviejų aukštų centrine turgaus aikšte, daugybe žalumos, pilnas skulptūrų ir keisčiausių tik šiam menininkui būdingų formų, spalvų ir siužetų.

4 diena.

Laisvas laikas arba nišinių muziejų lankymas (pagal norus ir pageidavimus). Galimybė apsilankyti svarbiausiose miesto kapinėse ant Montjuïco kalno, Miró meno muziejuje, viename pirmųjų Gaudì projektų – Güellio rūmuose – ir kt.

5 diena.

Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 449  Eur + lėktuvo bilietai

 

Į kainą įskaičiuota:

4 nakvynės Barselonoje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko, VDU docento Rūsčio  Kamuntavičiaus - gido paslaugos;

 

Į kainą neįskaičiuota:

Lėktuvo bilietai Vilnius – Barselona – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 105-120 Eur .

Vienvietis kambarys -156 Eur.

Miesto mokestis, mokamas viešbutyje.

 

Skrydžio informacija:

Tiesioginis skrydis „Ryanair“ oro linijomis

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

  Saugaus keliavimo informacija: Informacija keliaujantiems į Ispaniją.  

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

*Lankomi objektai, jų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina