Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Barselona

BARSELONA ir ŽIRONA

Kelionės metu Jus lydės istorijos mokslų daktaras, LDK instituto direktorius Rūstis Kamuntavičius

Barselonos ir Katalonijos identiteto paieškos: XI ir XIX amžius architektūroje, mene ir istorijoje

 

Barselona yra garsi savo XIX-XX a. architektūra ir menu, ypač Antoni Gaudì (1852-1926), kuris yra tapęs pasaulinio masto žvaigžde. Jo suprojektuotas „amžiaus statinys“ – „Sagrada Familia“ – tapo ne tik Katalonijos, bet ir visos Ispanijos simboliu, aukščiausia Europos bažnyčia. Gaudì architektūrinės formos iš pirmo žvilgsnio yra keistos ir sunkiai suvokiamos. Tačiau jas suprasti galima įsigilinus į XI-XIII a. Katalonijoje klestėjusią romaninę architektūrą ir meną. Kitaip nei likusioje Ispanijos dalyje, Italijoje ir didžiojoje dalyje Europos, Katalonijoje beveik nerasime renesanso ir baroko. Atrodytų, kad kraštas „peršoko“ visą naujų amžių epochą ir po viduramžių iš karto atsidūrė XIX a. industrinėje epochoje. Šios specifinės istorinės transformacijos, susijungusios su Gaudì genijumi sukūrė Barselonos stebuklą, kuris miestą padarė vienu patraukliausių Europos turistinių objektų.

 

Kelionės programa:

1 diena

Atvykimas, įsikūrimas viešbutyje. Katalonijos sostinė ir vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Ispanijoje – tai charizmatiškoji Barselona. Barselonos senamiestyje gausu istorinių pastatų, vis dėlto, miestą labiausiai garsina 19-20 a. sandūroje pastatyti modernizmo (Art Nouveau) stiliaus pastatai. Dabartinės Barselonos vietoje miestą 3 a. pr. Kr. įkūrė romėnai, pavadinę jį Barcino. 12-15 a. Barselona buvo svarbus Viduržemio jūros uostas ir prekybos centras, bet vėliau miesto ekonominė reikšmė sumenko. Tik 19 a. prasidėjo kultūrinis atsigavimas, o 20 a. pradžioje kūrusio žymaus architekto katalono Antonio Gaudi statiniai (Casa Mila, Casa Batllo, Sagrada Familia ir kt.) išgarsėjo pasauliniu mastu ir buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas po Barselonos įžymybes, Gaudi kūrinių apžiūrėjimas.

2 diena

Pirmoje dienos pusėje A. Gaudì kūrinių apžiūrėjimas (Casa Batlló, Sagrada Familia). Barselonos simboliu tapusi Šv. Šeimos bažnyčia iki šiol dar nepabaigta, nors jos statybos buvo pradėtos 19 a. pabaigoje. Ši bažnyčia, galima sakyti, buvo žymiojo Antonio Gaudi gyvenimo statinys: jo statybų aikštelėje garsusis katalonų architektas praleido 14 metų. Antroje dienos pusėje – romaninis viduramžių menas ir architektūra Nacionaliniame Katalonijos meno muziejuje, kuriame eksponuojama didžiausia katalonų meno kolekcija.

3 diena

„Dantytuoju kalnu“ vadinamame kalne įsikūręs Montserato vienuolynas yra laikomas švenčiausia vieta Katalonijoje. XI a. pastatytas vienuolynas buvo sugriautas XIX a. pradžioje. Po kelių dešimtmečių atstatytas vienuolynas tapo Katalonijos kultūros židiniu. Šiandien čia įsikūrę vienuoliai benediktinai. Vienuolyno bazilikoje saugoma Juodosios Montserato Mergelės, kuri laikoma Katalonijos globėja, skulptūra. Pamatyti šią skulptūrą atvyksta piligrimai iš viso pasaulio. Apie stebuklingąją Montserato Mergelę sklando legendos. Pasakojama, kad ją išraižė Šv. Lukas pirmajame mūsų eros amžiuje, o į šią vietą atgabeno pats Šv. Petras. Vis dėlto, moksliniai tyrimai parodė, kad ši statula buvo pagaminta maždaug XII a.

4 diena

Žirona (Girona) – miestas Katalonijoje, apie 100 km į šiaurės rytus nuo šio regiono sostinės Barselonos. Žironos apylinkėse pirmieji gyventojai buvo iberų gentys, o miesto įkūrimu laikoma romėnų įrengti įtvirtinimai, kurie buvo apjuosti gynybine siena ir buvo pavadinti Gerunda. Dalis šios sienos liekanų yra išlikę iki šių dienų. Žirona per savo istoriją priešų buvo apgulta daugiau nei 20 kartų, o užkariauta – 7 kartus. Tačiau XIXa. didžioji dalis miesto gynybinių sienų buvo nugriauta, mat miestas plėtėsi. Jaukus Žironos senamiestis iškilęs ant kalvos virš Onyaro upės. Iš tolo matosi įspūdinga viduramžių katedra, kitų bažnyčių bokštai.

5 diena

 Išvykimas į Vilnių.

 

Bendros pastabos:

Papildomai už muziejus ir keliones viešu transportu reikia turėti apie 70-90€.

 

Kelionės kaina: 379 Eur + avia bilietas

 

Į kainą įskaičiuota:

4 nakvynės Barselonoje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko, VDU docento Rūsčio Kamuntavičiaus - gido paslaugos.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Barselona – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Priemoka už vienvietį kambarį 156 Eur;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 70-90 Eur.

 

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

*Ekskursijos programa taikoma prie konkrečios grupės keliautojų poreikių.

*Lankomi objektai, jų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina