Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Atrask Elandą - saulės ir vėjų salą 4d.

 • Kalmaro pilis – vartai į Švedijos karalystę.
 • Saulės, vėjų ir malūnų sala – Elandas.
 • Priešistoriniai paminklai: Eketorpo ir Graborgo tvirtovės, Getlingo laivinė kapavietė.
 • Karališkoji vasaros rezidencija – Soliden rūmai ir romantiškoji Borgholmo pilis.
 • Paslaptingas, magiškas Trolių miškas.
 • Kelionė autobusu,
 • 1 nakvynė viešbutyje/pensione/svečių namuose su pusryčiais, dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • keltų bilietai: Gdynia – Karlskrona, Karlshamnas – Klaipėda,
 • 1 nakvynė 4-ietėje laivo kajutėse Gdynia – Karlskrona,
 • 1 nakvynė laive (sėdima vieta) Karlshamnas – Klaipėda,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Laivų kuro mokestis – 25 eur/asm. (pridedamas automatiškai kelionės užsakymo metu).
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: 600 SEK (Švedijos kronų).

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykimas į Hanzos pirklių miestą – Gdanską, kuriam būdingi įvairūs architektūros stiliai: rūsti gotika, elegantiškasis renesansas, puošnusis rokoko. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: „Ilgosios prekyvietės gatvė“, gotikos ir renesanso stiliaus miesto Rotušė, „Neptūno“ fontanas, prabangūs pirklių brolijos „Artūro namai“, Turgaus aikštė, gotikinė Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, „Duonos“ ir „Marijos“ vartai. Išvykimas į Gdynios uostą. Vakare išplaukimas į Karlskroną Švedijoje. Nakvynė laive.

2 diena

Atvykimas į Karlskronos uostą. Kelionė į vieną seniausių Švedijos miestų – Kalmarą. Ekskursija po Kalmaro pilį*, kuri dėl savo strategiškai svarbios padėties šimtmečius buvo vadinama vartais į Švedijos karalystę. Pilis pastatyta XIIa., siekiant apsisaugoti nuo piratų. Švedijos istorijoje ji suvaidino svarbų vaidmenį, čia XIVa. buvo pasirašyta garsioji Kalmaro unija, pagal kurią Švedija, Danija ir Norvegija sudarė sąjungą, egzistavusią iki XVIa. Šiandien pilis atrodo taip, kaip ji atrodė XVIa., kai iš viduramžių laikų tvirtovės virto nuostabiais renesanso stiliaus rūmais. Vaikštant erdviomis, prabangiai dekoruotomis salėmis pamatysite kaip pilis keitėsi bėgant amžiams, išgirsite pasakojimus apie karalius ir karalienes, jų favoritus ir favorites. Pasivaikščiosite po pilį supantį parką. Išvykimas iš Kalmaro. Kelionė įspūdingu 6 km ilgio tiltu per Kalmaro sąsiaurį į antrą pagal dydį Švedijoje Elando salą, kuri dažnai vadinama „saulės ir vėjo“ arba „vėjo malūnų sala“. Ji keliautoją vilioja balto smėlio paplūdimiais, laukinės gamtos kampeliais, senoviniais mediniais malūnais, archeologiniais paminklais ir priešistoriniais kapinynais.

Elando sala

Keliausite į salos sostinę Borgholmą, kur aplankysite Soliden rūmų parką ir Borgholmo pilies griuvėsius. Atvykimas į Švedijos karaliaus vasaros rezidenciją – Soliden rūmus. Čia, Baltijos jūros pakrantėje, karališkoji šeima leidžia savo vasaras toliau nuo Stokholmo šurmulio. Patys rūmai turistams neprieinami, tačiau galima pasivaikščioti po juos supančius išpuoselėtus parkus*: angliškąjį, rožių, prancūziškąjį, itališkąjį ir švediškąjį. Iš Soliden rūmų keliausite apžiūrėti Borgholmo pilies* griuvėsių. Pilis statyta XIIa. ir iki XVIIa. suvaidino labai svarbų gynybinį vaidmenį, saugojo Švedijos karalystės sieną nuo Danijos. XVIIa. buvusi galinga tvirtovė virto barokiniais rūmais, kuriuos galiausiai sunaikino gaisras. Pilies teritorijoje įsikūręs muziejus, vidiniame kieme vyksta koncertai, teatro spektakliai ir kiti renginiai. Kelionę tęsite vakarine Elando salos pakrante, kurioje grožėsitės įvairių formų akmeniniais „pirštais“ – raukais. Šiaurės vakarinėje salos dalyje tęsiasi plokščia akmeninė pakrantė, kadaise Karlo Linėjaus skambiai pavadinta Neptūno laukais. Tai kalkakmenio plokštės, kurias per tūkstančius metų nušlifavo jūros bangos, stumdydamos smulkius riedulius. Pasivaikščiojimas niekur kitur nematytu gamtovaizdžiu. Šiaurinėje salos dalyje aplankysite dar vieną unikalų gamtos kampelį – magiškąjį Trolių mišką*, kuriame auga neįprastai susirangiusios pušys, ąžuolai, o jų kamienus apraizgę tarsi pasakiškos gebenės. Esant galimybei kelionė turistiniu traukinuku* miško keliukais. Kelionė rytine salos dalimi. Vėjo malūnai Elando salos kraštovaizdžiui suteikia išskirtinumą; XIXa. viduryje čia jų būta apie 2000. Lerkakoje apžiūrėsite geriausiai išlikusius 5 medinius vėjo malūnus, kurie visada atviri, tad galėsite susipažinti ir su jų vidumi. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje/pensione/ svečių namuose.

Borgholmas

3 diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su Elando sala. Kelionė po pietinę salos dalį, per Didžiąją dykrą (didžiausią alvarą pasaulyje; UNESCO paveldas). Čia pasijusite tarsi keliautumėte po stepę, kurioje auga vien žolės ir reti kadagių krūmynai. Atvyksite į Resmos gyvenvietę, kurioje apžiūrėsite geriausiai išlikusią romaninio stiliaus XIa. statytą Resmos bažnyčią. Elando sala, kaip ir Gotlando, sėte nusėta laivinėmis kapavietėmis, išlikusiomis nuo vikingų laikų. Getlinge apžiūrėsite vieną didžiausių vikingų laidojimo laukų, kuriame yra didžiausia bronzos amžiaus laivinė kapavietė (30 m ilgio). Kapavietės, didelės ar mažos, yra vienos įspūdingiausių senovės žmonių kūrinių – tai vėlių laivai, viltingai plukdantys brangų krovinį. Tęsite kelionę po Elando salą. Sustosite apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria vaizdas į Degerhamn kalkakmenio kasyklas. Saloje yra 19 priešistorinio laikotarpio įtvirtinimų, kuriuose kasinėjimų metu buvo rasta daug artefaktų. Atvykimas į Eketorpą, kur apžiūrėsite geležies amžiuje statytą, viduramžiais išplėstą apvalios formos tvirtovę – muziejų*. Susipažinsite su geležies amžiaus ir vėlesnių laikotarpių žmonių gyvenimo būdu, apžiūrėsite atkurtus gyvenamuosius būstus, ūkinius pastatus. Esant galimybei apžiūrėsite ir Graborgo geležies amžiaus tvirtovės griuvėsius. Šios tvirtovės teritorija, kaip ir Eketorpas, yra apvalios formos, jos akmenų žiedas prilygsta stadionui. Ji puikiausiai matoma iš kosmoso. Išvykimas iš Elando salos. Kelionė į Karlshamno uostą. Vakare išplaukimas į Klaipėdą. Nakvynė laive.

4 diena

Ryte grįžimas į Klaipėdą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1150 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina