Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Armėnija

ARMĖNIJA – užburianti kalnų ramybė, gili istorija, šiltos žmonių šypsenos ir vaišingumas

 

Armėnija - pirmoji tauta priėmusi krikščionybę 301 m.

Šiandien Armėnai į Araratą, savo šalies simbolį gali pasižiūrėti tik iš tolo, nes jų kalnas yra Turkijos teritorijoje.

Jerevanas, ir visa Armėnija – didelių kontrastų kraštas. Svetingumas, noras bendrauti, dalintis ir padėti – vyraujantys armėnų bruožai, leidžiantys tikėti, kad jokie ekonominiai ar politiniai sunkumai negali palaužti iš prigimties džiugaus tautos būdo.

Užburianti kalnų ramybė, vyno lengvumas ir šiltos žmonių šypsenos.

Armėnijos plotas dukart mažesnis negu Lietuvos.

Labai turininga  autorinė programa – pamatysite daug gamtos, vienuolynų, ragausite daug skanaus maisto, degustuosite vyną, grožėsitės neaprašomu kalnų grožiu.

  Kelionės programa:  

1 diena.

Atskrendame į Jerevaną 23:15 val., pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

2 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija Jerevane: Respublikos aikštė, Šiaurės prospektas, Nacionalis operos teatras, vernisažas, kilimų fabrikas, kaskadų kompleksas.  Vaikščiojant Jerevane iškart pajusite kaip šis miestas jums šypsosi, būsite priimti kaip šeimos nariai ir tikrai nesijausite svetimšaliais turistais. Jerevanas, tai miestas pilnas kontrastų: senovinės arbatinės šalia europietiško stiliaus vyninių, o gatvės varijuoja nuo šiuolaikinio hipiško stiliaus iki senoviškų kvartalų. Vakarinis Jerevanas iki pat vidurnakčio pulsuoja gyvybe, kurios galėtų pavydėti ne vienas Europos senamiestis. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

3 diena.

Išvyka į Ararato slėnį, vienos iš labiausiai garbinamų Armėnų Bažnyčios šventovių - Khor Virap vienuolyno aplankymas, kuriame ilgą laiką buvo įkalintas pirmasis Armėnijos patriarchas šventasis Grigorijus Švietėjas. Vienuolynas įsikūręs netoli Turkijos sienos, būtent iš čia atsiveria nuostabiausi vaizdai į Araratą. Khor Virapo vienuolynas paskęsta Ararato kalno peizaže – šis vaizdas laikomas vienu gražiausiu visoje Armėnijoje. Ekskursija į Areni vyno gamyklą, kur ragausite įvairių rūšių vyno. Vieno gražiausių Armėnijoje Noravank vienuolyno (IX - XIV a.) aplankymas. Važiuojame į Džermuką – kalnų kurortinį miestelį, kuriame gausu gydomųjų šaltinių, taip pat Džermukas garsėja savo mineraliniu vandeniu. Nakvynė Džermuke.

4 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Važiuosime prie Džermuko krioklio, degustuosime mineralinius vandenis. Armėnams vanduo – labai svarbus. Miestuose, miesteliuose ir šalikelėse – tūkstančiai puošnių vandens kolonėlių, į kurias nukreipti įvairūs šaltiniai. Vanduo ten nuolat srūva. Jo temperatūra ir skoniai – įvairūs, kai kur vanduo mineralinis. Džermuke kur galima paragauti net penkių rūšių karšto gydomojo vandens. Važiuojame į Tatevo vienuolyną – kai žiūrite į jį iš šono, atrodo, kad jo sienos yra kalnų uolienų tęsinys. Vienuolyno interjere yra arkiniai vartai ir labirintai, vedantys į nedidelius balkonus, iš kurių atsiveria vaizdas į tarpeklius ir kalnus. Iš kronikos žinoma, kad dešiniajame Vorotano krante, Tatevo slėnyje, buvo pagoniškoji šventykla, kuri buvo sunaikinta su krikščionybės atsiradimu. XIV a. Vienuolyno teritorijoje buvo įkurtas Tatevo universitetas ir miniatiūrų mokykla. Iki to laiko vienuolyne gyveno 500 vienuolių. Halidzoro kaimą ir šventovę jungia keltuvas, pavadintas „Tatevo sparnais“. „Tatevo sparnai“ - vaizdingas dangaus greitkelis, ilgiausias pasaulyje, sujungiantis du kaimus - Halidzorą ir Tatevą. Didžiausias kilimo taškas yra 320 metrų aukštyje. Nakvynė Gorise.

5 diena.

Po pusryčių važiuojame į Gorisą – miestą išsiskiriantį savitu tam regionui būdingu akmeniniu architektūros stiliumi, įsikūrusį palei upę kalnų apsuptyje. Senąjį Khndzoresk kaimą kuriame, žmonės gyveno iškastuose urvuose net iki XX a. vidurio, senajame kaime buvo netgi 2 bažnyčios ir 3 mokyklos. Važiuosime prie įspūdingo Shagi krioklio, kurio aukštis siekia 18 m. Yeghegis kaimas - civilizacijos beveik nepaliestas kampelis. Nakvynė Yeghegise.

6 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Lankysime Yeghegis kaimą. Važiuosime per Selimo pervažą, užsuksime į Orbelian karvansarajų, kuriame kadaise stodavo šilko kelio pirkliai už storų sienų apsiginti nuo užpuolikų. Lankysime Hayravank vienuolyną. Važiuosime prie Sevano ežero, vieno gražiausių ir didžiausių kalnų ežerų pasaulyje. Ežeras tyvuliuoja iš visų pusių apsuptas kalnų, jo vanduo švarus ir skaidrus. Sevano ežerą armėnai vadina jūra. Čia įsikūrę geriausi šalies kurortai, o kraštovaizdis suteiks taip išsvajotą ramybę ir visapusišką palaimą. Vėliau vyksime į Diližaną - populiarų Armėnijos kalnų kurortą. Vietiniai sako, kad jei rojuje yra kalnai, miškai ir mineralinės versmės, tai ten turi būti kaip Diližane. Diližano miestelis - „Armėniška Šveicarija“, kuris žavi savo gamta ir mineralinio vandens šaltiniais. Nakvynė Diližane.

7 diena.

Po pusryčių lankome Diližaną. Diližanas - garsus kurortas, žinomas dėl jo gydomojo oro, turtingo ozono ir prisodrinto pušynų aromato. Dar 9 a. Tbilisi ir Jerevano aukštuomenė pamėgo šį kurortą, kaip vieną geriausių poilsio vietų Kaukaze. Sovietų laikais Diližane buvo įkurtos pirmos profilaktinės gydyklos. Lankysime etnografinį Hovhannes Toumanyano istorijos muziejų. Toliau važiuojame į Vanadzorą, 3 pagal dydį Armėnijos miestą šiaurinėje Armėnijos dalyje. Pasivaikščiojimas kalnuose nuo Dsegho kaimo iki švento Gregorijaus komplekso. Aplankysime Alfabeto parką, kuris buvo sukurtas 2005 m. 1600-ųjų armėnų abėcėlės sukūrimo metinių proga. Saghmosavanko vienuolynas - pamatysime ant vieno gražiausių Armėnijos kanjonų krašto stovintį Saghmosavanko vienuolyną. Nakvynė Jerevane.

8 diena.

Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame į Garni šventyklą – senovės romėnų šventyklą, Kotaiko srityje, 28 km į pietryčius nuo Jerevano, Azato slėnyje (Garni tarpeklyje), netoli Garni miestelio. Šventyklą I a. mini romėnų istorikas Tacitas. Ją pastatė Armėnijos karalius Tiridatas I. Įrengta sunkiai pasiekiamoje, skardžių apsuptoje vietoje. Manoma, kad ji buvo skirta saulės dievui Mitrai. Pastatyta helenistinės architektūros stiliumi, papuošta mozaikomis. Aplink šventyklą buvo įrengta galinga tvirtovė. 1386 m. statinį nuniokojo Timūras. 1679 m. šventykla sugriuvo žemės drebėjimo metu. 1909 m. pradėti kasinėjimo darbai, o 1975 m. Garni šventykla atstatyta. Vėliau visureigiais leisimės link Azato upės Garni tarpekliu, kur uolos skardyje įrengtas Gegard vienuolynas. Gegardo vienuolynas – senovinis krikščionių vienuolynas Armėnijoje, Kotaiko srityje, 40 km į pietryčius nuo Jerevano, Azato upės Garni tarpeklyje, įrengtas iš dalies uolos skardyje. Pagrindinė koplyčia pastatyta 1215 m., tačiau pats vienuolynas įkurtas dar IV a. Gregorijaus Apšvietėjo. Pirmasis vienuolyno pavadinimas buvo Airivankas „urvo vienuolynas“ – pirmoji bažnyčia buvo įrengta oloje su šaltiniu. Dabartinis pavadinimas reiškia „strėlės vienuolynas“: jis kilo nuo legendos, jog apaštalas Judas Tadas čia atgabenęs šventąją ietį, kuria buvusi perdurta Jėzaus širdis (dabar ji saugoma Ečmiadzino muziejuje). Gegardo vienuolyno kompleksą sudaro pagrindinė koplyčia (Katogikė) su prieangiu (gavitu), uolos bažnyčia su šventu šaltiniu (Avazanas), jos prieangis (žamatunas) su bareljefais, antroji uolos bažnyčia, Šv. Jurgio varpinė. Gegardo vienuolynas tebeveikia (priklauso armėnų apaštališkajai bažnyčiai), vienuolynas 2000 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Lavašo gaminimo pamokėlė, kur išmoksite gaminti autentišką lavašą, paskui ragausite. Grįžimas į Jerevaną, lauktuvių pirkimas, laisvas laikas mieste arba turguose. Jerevane labai gausūs amatininkų turgūs, maisto, gėrimų, prieskonių ir aukso centrai, kur galima ženkliai pigiau įsigyti aukso, sidabro dirbinių nei Lietuvoje. Pervežimas iki oro uosto. Skrydis į Vilnių.

  Kelionės kaina: 449 Eur/asm + avia bilietas   Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos – ekskursijos rusų kalba;

7 nakvynės viešbučiuose ir svečių namuose;

Pusryčiai;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu;

Programoje numatytų lankomų objektų lankymas;

Vyno degustacija Areni kaime;

Lavašo gaminimo ir degustacijos pamokėlė.

Įėjimo bilietai į numatytus objektus.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui, asmeninės išlaidos;

Pietūs, vakarienės apie 100 Eur visam laikotarpiui;

Vienviečiai numeriai už papildomą 90 Eur priemoką.

  Pastabos:

Keliaujančių skaičius – min 10 asm.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.

  Informacija apie avia bilietus: Wizzair avia kompanija, skrydžiai tiesioginiai Vilnius – Jerevanas – Vilnius.  

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina