Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Apulija - pietinės Italijos keliais 8d.

 • Apulija – tai saulės išbalinti, vaizdingi jūriniai peizažai, sidabro alyvmedžių giraitės bei pakrančių miestai.
 • Apulija – tai Italijos „aulinuko kulniukas“, įsiterpęs tarp Adrijos ir Jonijos jūrų, kurių vandenys yra stulbinančiai gražūs.
 • Legendinė Apulijos virtuvė: alyvuogių aliejus, vynuogės, pomidorai, baklažanai, artišokai, šviežios jūros gėrybės...
 • Net 7 vakarienės!
 • Į kainą įskaičiuoti skrydžio bilietai!
 • Kelionė autobusu,
 • Lėktuvo bilietai Kaunas/ Vilnius – Neapolis – Kaunas/ Vilnius
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais ir vakarienėmis,
 • 1 × nemokamas rankinio bagažo vienetas (40 x 20 x 25 cm) ir 1 × 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionės vadovo vykstančio su grupe iš Lietuvos  paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia),papildomo registruoto 20 kg svorio bagažo mokestis – nuo 60 EUR (teirautis agentūroje), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), vietiniai miesto transporto bilietai, bilietai į mokamus objektus, kai kurių lankytinų objektų ir vietovių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos. Kurorto mokestis – 10 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 159 EUR.
 • *Visos dienos išvyka į reto grožio Tremičio salyną (autobusu ir laivais) – nuo 90 EUR
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~80 – 140 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius/ Kaunas - Neapolis. Atskridę į Neapolio oro uostą vyksite į nakvynės vietą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Pažinties su Apulijos regionu pradžia. Apulija – tai Italijos kulnas, įsiterpęs tarp Adrijos ir Jonijos jūrų, kurių vandenys yra stulbinančiai gražūs. Čia saulės balinti, vaizdingi jūriniai peizažai, sidabro alyvmedžių giraitės bei nuostabūs pakrančių miestai. Kelionė į Del Monte pilį (UNESCO kultūros paveldas), dar vadinamą Apulijos karūna. Tai didinga aštuonkampė pilis, kurios bokštai kyla į 26 metrų aukštį. Pilyje tvyro magiška atmosfera, o nuo kalvos, ant kurios ji pastatyta, atsiveria nepakartojama apylinkių panorama. Pasivaikščiosite po pilies menes, susipažinsite su čia gyvenusių didikų gyvenimu.  Išvykimas į Troją pastatytą 1017 m. kaip Bizantijos tvirtovę, skirtą kovai su langobardais. Lankysite Trojos Duomo katedrą, kurioje matyti netikėtas stilių mišinys. Čia langobardų, saracėnų, bizantiniai elementai sėkmingai dera su Pizos romantika. Kelionė į Lucerą. Kadaise čia klestėjo romėnų kolonija. XIIIa. Frydrichas II-asis Luceroje apgyvendino 20 000 musulmonų iš Sicilijos. Miestas tapo viena stipriausių tvirtovių pietinėje Italijoje, o pilis – viena nuostabiausių Apulijoje. Apžiūrėsite pilies griuvėsius, išlikusią 900 m ilgio gynybinę sieną su bokštais, aplankysite miesto Katedrą, kurioje susipina gotikos ir romantikos stiliai. Išvykimas į Gargano pusiasalį – „bato pentiną“. Čia kalnų pievas keičia šimtamečiai miškai, kalnų miestelius pajūrio kurortai ir, žinoma, uolėtos pakrantės, smėlio paplūdimiai ir smaragdinės spalvos Adrijos jūros vanduo. Kelionė Adrijos jūros pakrante pro Rodi Garganico miestelį įsikūrusį aukštai ant uolos ir Peskičio miestelį, žvelgiantį į vieną gražiausių Italijos įlankų. Tai senas žvejų miestelis, menantis turkų antpuolių laikus. Atvykimas į seną ir labai jaukų Vieste miestelį, kuris ypač atgyja vakarais. Siaurutės senamiesčio gatvelės, vingiuodamos tarp baltų viduramžiškų pastatų, sukuria natūralų labirintą, kuriame tiesiog ir norisi „pasiklysti“. Šurmuliuojantys restoranėliai, nepakartojamas ore sklandantis itališkos virtuvės kvapas, netikėtose vietose į jūrą atsiveriančios terasos – sunku nesižavėti! Laisvas laikas. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba pageidaujantiems (esant galimybei) *visos dienos išvyka į reto grožio Tremičio salyną (autobusu ir laivais). San Dominas, San Nikola, Kapraja, Kretačis ir Pjanoza – tai penkios mažos jo salelės, traukiančios keliautojus iš viso pasaulio pasigrožėti itin skaidria Adrijos jūra ir nepakartojamo grožio povandeniniu pasauliu. Praplauksite Kapraja salą, kurios plotas tik 44 kv. m. Tai viena iš trijų negyvenamų salų Tremičio salyne, įdomi tuo, jog jos pakrantės vandenyse galima pamatyti didžiausią povandeninę žmogaus statulą. Atplaukus į San Nikolo salą (41 kv. m.), istorinį salyno centrą, lankysite Šv. Marijos a Mare benediktinų vienuolyną, pastatytą ant uolos. Vienuolyne apžiūrėsite išlikusias iš XI a. grindų mozaikas, kuriose pavaizduoti erelis, grifas ir liūtas. Iš San Nikolo salos plauksite į San Domino, dižiausią salą salyne (2,08 kv. km), kurioje geriausiai išplėtota turizmo infrastruktūra ir čia yra vienintelis smėlio paplūdimys. Daugelis salos įlankėlių pasiekiamos tik iš jūros, tačiau saule ir jūra jose galima mėgautis absoliučioje ramybėje. Kvapnūs San Domino pušynai kviečia pasivaikščioti, o gal net pėsčiomis pereiti visą salą. Laisvas laikas San Domino salos smėlėtame paplūdimyje arba pageidaujantys galės leistis į kruizą salos pakrantėmis, besigrožint nepaprasto grožio grotomis (grota del Blu Marino, grota di Sale, grota delle Viole). Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Barletą – viduramžių didmiestį, kuris buvo svarbus kryžiaus žygių pradžios taškas. Aplankysite Šv. Sepalero baziliką, šalia bazilikos apžiūrėsite stovinčią didžiulę bronzinę statulą, vaizduojančią Romos imperatorių.  Kelionė į unikalų miestą – Materą. Tai vienas įdomiausių ir labiausiai vaizduotę žadinančių Italijos miestų. Matera yra išskirtinis neolito amžiaus kultūros tradicijų ir civilizacijos pavyzdys. Senasis miestas (Sassi di Matera) buvo įkurtas tiesiog uolėtame tarpeklyje. Urvai išsidėstę vienas virš kito be jokios sistemos, tik vaikščiodamas po juos suvoki, kad klaidžioji namų labirinte. Beje, visiškai neatsitiktinai Melas Gibsonas kontraversiškąją kino juostą „Jėzaus kančia“ filmuoti nusprendė būtent čia, nes reikėjo specialaus kraštovaizdžio, apdovanoto mistinėmis spalvomis ir ypatinga atmosfera. Nusikelsite į praeitį, pasivaikščiosite po sassi rajoną, kuriame žmonės jau gyveno akmens amžiuje. Visas miestas išskaptuotas uolose: aikštės, šuliniai, namai, bažnyčios, net prabangūs rūmai. VIII – XIII a. olose glausdavosi vienuoliai iš Bizantijos imperijos. Kai kurie Materos olų būstai virto gana dideliais rūmais ir vienuolynais. Išvykimas iš Materos. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Kelionė po Salento pusiasalį, garsėjantį vienu įspūdingiausių kraštovaizdžių Italijoje. Jį iš rytų skalauja Adrijos, o iš vakarų – Jonijos jūros. Menas, istorija, kultūra, laukinė gamta ir krištolinė jūra – Salento krantai tiesiog užburia. Tai nepaliestas žemės lopinėlis tarp vakarinių Jonijos ir pietinių Adrijos jūrų krantų, kur tarpusavyje neįtikėtinai dera uolos ir smėlis, kur romantiški fiordai ir mažos nuošalios įlankėlės, natūralios grotos... Kelionė Jonijos jūros pakrante į Galipolį, vadinamą Jonijos jūros perlu. Tai vienas gražiausių Salento pusiasalio miestų, kurio prieigas skalaujančios krištolinės jūros atspalviai mainosi nuo šviesiai žalių iki tamsiai mėlynų. Šis miestelis sudarytas iš dviejų dalių, naujamiesčio ir senamiesčio, esančio saloje. Vos tik įžengę į salos senamiestį, pasijusite tarsi šimtmečius sugrįžę į praeitį ir galėsite mėgautis romėnų, graikų ir renesanso palikimu – rūmais, bažnyčiomis, Šv. Agotos Katedra – kiekvienas miesto kampelis nuostabus. Kelionė į toliausią Italijos „aulinuko kulniuko“ tašką – Maria di Leuka. Tai vieta, kur susitinka ir atsiveriančiais toliais kviečia pasigrožėti Jonijos ir Adrijos jūros. Laisvas laikas. Išvykimas į Otranto kurortą. Čia saulė teka anksčiau nei bet kuriame kitame Italijos mieste. Otranto ilgus šimtmečius buvo svarbiausiu Romos imperijos uostu, o viduramžiais jungė Venecijos Respubliką su Balkanais. Vis dar tūkstančius istorijų seka garsioji Katedros mozaika, žingsnius atkartoja akmeninės senamiesčio gatvelės ir link jūros vedantys skersgatviai. Pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis, grožėsitės Ferdinando II-ojo iš Aragono pastatyta Katedra ir bizantine Šv. Petro bažnyčia, miesto pilimi. Garsus italų rašytojas Roberto Cotroneo apie Otrantą rašė: „nukritusi žvaigždė, kurioje saugoma visa visata, jos kasdienis gyvenimas ir didingi istoriniai įvykiai, kur laikas sustoja ir viskas, atrodo susilieja, kai lengva sutikti praeities šešėlius ir kai kiekvienas žino, jog yra ypatingoje vietoje, kur laikas neteka linija, o vingiuoja...“  Kelionė  į pusiasalio sostinę Lečę, vieną gražiausių Italijos miestų ir dažnai vadinamą Pietų Italijos Florencija. Čia galima rasti nemažai senovės romėnų ir renesanso laikų palikimo, tačiau labiausiai ji garsi dėl ypač barokinio stiliaus atmosferos, todėl dažnai tiesiog vadinama „Baroko ledi“. Barokas čia ypatingai išreikštas: bažnyčios, puošnūs vartai, arkos ir net privačių namų balkonėliai.  Aplankysite Katedros aikštę Piazzo del Duomo, romėnų amfiteatrą, seminarijos rūmus, vyskupo rūmus ir Katedrą, celestinų vienuolyną ir Šventojo Kryžiaus baziliką. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Ostunį – „baltajį miestą“. Ostunis įsikūręs itin gražioje vietoje ant trijų kalvų. Eisite senovinių siaurų gatvelių labirintais, vedančiais pro baltutėlius namus, barus ir restoranus. Ostunio pastatai balti dėl statybose naudojamos klinties. Jų sienos vasarą atspindi saulės šviesą, dėl to juose būna vėsu. 1524 m. miestas tapo kraičiu Bonai Sforcai. Teigiama, kad karalienė Bona valdė liberaliai ir kilniaširdiškai. Aplankysite istorinį miesto centrą, eisite vingriomis gatvelėmis su arkomis. Apžiūrėsite vieną įspūdingiausių statinių – elegantišką vėlyvosios gotikos katedrą su barokiniu interjeru. Nuo apžvalgos aikštelės gėrėsitės Adrijos jūros panorama, besidriekiančiais balto smėlio paplūdimiais ir kopomis. Kelionė į „Trulių žemę“. Trulis – laikui nepasiduodantis kaimo vietovės pastatas, visada siejamas su Apulija, kaip vienas tipiškiausių valstietiškos Apulijos prigimties išraiškų. Atvykimas į Alberobello miestelį (UNESCO kultūros paveldas). Alberobello itališkai reiškia „gražus medis“. Jo senamiestyje stovi 450 trulių. Siauros gatvelės ir įvairaus dydžio nameliai akinamai baltomis sienomis sukuria pasakišką atmosferą. Apie šį miestelį ir jo trulius sukurta nemažai legendų. Viena jų pasakoja, kaip susipykę broliai padalijo šeimos trulį į du ir pasistatė trulius siamo dvynius. Pasivaikščiosite siauromis miestelio gatvelėmis tarp restoranėlių, suvenyrų parduotuvėlių ir daugybės trulių namelių. Esant galimybei aliejaus muziejaus lankymas, „extravergine“ aliejaus ragavimas. Išvykimas į Polignano a Marė – dar vieną įstabaus grožio Apulijos regiono baltąjį miestelį. Jis ypatingas ne tik savo balta spalva, bet ir tuo, kad jo pastatai išskaptuoti uolose, kurias skalauja Adrijos jūra. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasėdėti viename iš restoranų, įsikūrusių grotose arba pageidaujantiems (už papildomą mokestį) siūlome ekskursiją laiveliu apžiūrint miestelio pakrantes ir Adrijos jūros išplautas grotas. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome ekskursiją po Barį – Apulijos regiono sostinę, kurioje gyveno LDK kunigaikščio Žygimanto Augusto motina Bona Sforca. Šiandien Baris dar vadinamas Šv. Mikalojaus miestu, mat čia esančio dominikonų ordino bazilikoje saugomi šventojo (vadinamo Kalėdų Senelio pirmtaku) palaikai. Apžiūrėsite Šv. Mikalojaus baziliką, kurioje saugomos šventojo relikvijos, o centrinio altoriaus apsidėje palaidota Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforca. Ji - vienas iš geriausių romaninio stiliaus pastatų pavyzdžių Apulijos regione. Eisite Bari Vecchia siauromis senamiesčio gatvelėmis - kai kurios iš jų panašios į koridorius, susivejančius į labirintą. Čia išvysite vaizdingus senovinius namus, daugybę šventyklų, besislepiančių už miesto sienų bei mažytėse aikštėse. Taip pat vakarinėje senamiesčio pusėje apžiūrėsite stūksančią Bario pilį. Ilgą laiką pilis alsavo  bizantiškuoju - romėniškuoju architektūros stiliumi, kol jos nerekonstravo Frydrichas II. XIII a. pilis įgavo normanų-švabų stiliui būdingų elementų, o XVI a. kunigaikštienė Bona Sforca ją pavertė rūmais. Šiuo metu pilyje yra įkurtas muziejus. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti Promenada, kuri prasideda rytiniame senamiesčio krašte ir tęsiasi iki pat San Antonio molo. Nuo Lungomare Nazario Sauro nuostabaus grožio pajūrio terasa, greta senojo uosto - Porto Vecchio, galėsite pasigrožėti uoste stovinčiais spalvotais laivais. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykimas į Neapolio oro uostą. Skrydis Neapolis – Vilnius/ Kaunas.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina