Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Anglija - Velsas - Škotija 12d.

 • Kelionė autobusu,
 • 10 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 1 nakvynė keturvietėse kelto kajutėse,
 • kelto per Lamanšą arba Eurotunelio bilietai,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai įužsisakyti ir apmokėti kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 399 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 190 EUR.
 • Pageidaujantiems dvivietės kajutės, priemoka - nuo 100 EUR asm.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~20 EUR ir nuo ~ 130 GBP - ~ 240 GBP.
 • **Snoudonijos traukinukas ~ 35 EUR.  užsisakyti ir apmokėti kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje (keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti).

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Žemutinės Saksonijos sostinę *Hanoverį. Pažintis su senamiesčiu: siauros gatvelės su gausybe fachverkinių namų, gotikinio stiliaus Senoji miesto rotušė menanti 14a., Naujoji rotušė, Kryžiaus bažnyčia, Operos namai – vienas gražiausių statinių mieste. Laisvas laikas. Išvykimas iš Hanoverio. Kelionė per Vokietiją, Prancūziją. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į Didžiąją Britaniją. Atvykimas į *Vindzorą, kuris jau daugiau kaip 900 metų yra Britanijos valdovų savaitgalio rezidencija. Trumpas sustojimas Solsberyje, įsikūrusiame penkių upių santakoje, Solsberio *katedra, pastatyta XIIIa. ir turinti aukščiausią bokšto smailę Jungtinėje karalystėje (123m). Joje saugomas vienas iš keturių išlikusių Magna Carta (1215m.) egzempliorių ir seniausias Europoje veikiantis laikrodis, valandas skaičiuojantis nuo 1386 metų. Kelionė į Stonehenge – svarbiausią priešistorinį (2800 m.pr.Kr.) paminklą visoje Britanijoje. Jis unikalus, nes panašaus nėra visame pasaulyje. Ši *akmenų šventykla nuo neatmenamų laikų kelia pagarbią baimę kiekvienam čia apsilankančiam. Kelionė į Londoną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Pažintis su Londonu (pėsčiomis ir miesto transportu) – vienu gražiausių ir didingiausių pasaulio miestų, Jungtinės karalystės sostine. Viktorijos laikų inžinerijos stebuklas – Tauerio tiltas. *Tauerio tvirtovė – viena iš labiausiai turistų lankomų vietų, buvusi karališkaisiais rūmais, kalėjimu, mirties bausmių vykdymo vieta, ginklų arsenalu, karūnos brangenybių saugykla. *Šv. Pauliaus katedra – sero Kristoferio Reno baroko architektūros šedevras. *Vestminsterio abatija – Anglijos karalių karūnavimo ir laidojimo vieta, žymių Anglijos žmonių ir poetų panteonas. Didysis Benas – Parlamento rūmų laikrodis, Londono simbolis. Didžiausia ir populiariausia mieste – Trafalgaro aikštė. D.Britanijos karalienės rezidencija – Bekingemo rūmai. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Kelionė į Oksfordą. Apžvalginė ekskursija po universitetinį miestą: Christ Church, Mertono, Magdalenos koledžai, Aukštutinė gatvė, kiti žymūs pastatai, gatvelių labirintas. Išvykimas į V.Šekspyro gimtinę Stratfordą prie Eivono. Ekskursija po vietas, susijusias su Šekspyro gyvenimu: *Šekspyro gimtasis namas, Karališkasis Šekspyro teatras, senamiestis, esant galimybei – *Šv. Trejybės bažnyčios, Šekspyro amžinojo poilsio vietos, lankymas. Atvykimas į *Česterį. Ypatinga architektūra (fachverkas), miesto siena, Rows (parduotuvių gatvė) iki šiol žavi turistus. Didžiosios Britanijos aruodas – Velsas. Uolėti kalnai, giliai pasislėpę smaragdo žalumo slėniai ir bekraščiai jūros peizažai užburia ir įkvepia. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Snoudonijos nacionalinis parkas – vienas gražiausių ir įspūdingiausių kraštovaizdžių šalyje. Keliausite Snoudonijos **traukinuku gėrėdamiesi puikiu kraštovaizdžiu, tarpukalnių ežerėliais, slėniais ir miškais, neaukštomis, tačiau įspūdingomis kalnų viršūnėmis. Pakilsite į Snoudono kalną nuo kurio atsiveria nuostabus apylinkių vaizdas. Pasak legendos Snoudono kalno viršūnėje miega Apvaliojo stalo riteriai. Kelionė į Karnarvoną – senovinį miestą – tvirtovę prie Meino įlankos, Velso iškilmių sostinę. Išvykimas į Konvį, garsų *pilimi ir miesto siena, kuri yra didžiausia, stipriausia ir geriausiai išsilaikiusi tvirtovė šiaurės Velse.  Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. *Jorkas – viduramžių miestas, šiaurinės Anglijos sostinė. Viduramžiais statyta Jorko *katedra, besididžiuojanti vitražiniais langais, vaizduojančiais pasaulio sutvėrimą ir Apokalipsės scenas. Daramas – vienas įdomiausių Europos miestelių. Normanų laikų *katedra su devynių altorių koplyčia, centrinis katedros bokštas su 325 laipteliais. Išvykimas į Škotiją – išdidžių, laisvę mylinčių žmonių šalį. Škotija – mistinė žemė, garsėjanti vaiduokliškomis pilimis,  Loch Neso pabaisa, gūdžiais miškais ir pelkėtomis pievomis. Tai unikalus kraštas su tyra, vaizdinga gamta, įdomiu folkloru ir linksmais, karingais škotais. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Kelionė į Kodoro *pilį, kurioje, kaip manoma, buvo nužudytas karalius Makbetas. Trys nuostabūs sodai supa pilį ir suteikia jai dar daugiau paslaptingumo. Kelionė Loch Neso – didžiausio gėlavandenio ežero Škotijoje pakrante. Pasak škotų legendos, ežere gyvena Loch Neso pabaisa, žinoma tiesiog “Nesės” vardu. Mėgausitės nuostabiu kraštovaizdžiu, pravažiuosite ežero pakrantėse įsikūrusius žavius miestelius ir kaimelius.

Kelionę tęsite palei Kaledonijos kanalą, jungiantį gėlavandenius Loch Neso, Loch Oicho ir Loch Lochio ežerus. Sustosite pasigrožėti Kaledonijos kanalo šliuzų sistema. Stebėsite (esant galimybei) kiek aukštai pakeliami laivai, norintys persikelti iš žemutinio ežero aukštutinio link. Fort Viljamas – miestelis, prisiglaudęs aukščiausio Škotijos kalno Ben Nevio (1344m) papėdėje. Esant galimybei, *škotiško viskio degustavimas. Roberto Burnso 1782 metais sukurta baladė „Džonas Miežio Grūdas“ skirta valstiečio atsparumui, jo gyvybingumui, išaukštinti viskio salyklos kūrimą. Šios baladės paskutiniais posmais poetas pabrėžia visiems, koks yra svarbus salyklo darymas visai Škotijai, kviečia per amžius šlovinti Džoną Miežio Grūdą: todėl pašlovinkime tostu Džoną Miežio Grūdą, iškelkime aukštyn taures, tegul šlovingi ainiai jo, per amžius Škotijoj gyvens! Kelionė vaizdingu Glencoe slėniu palei Lemondo ežerą. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Pažintis su *Edinburgu – Škotijos sostine nuo XV amžiaus. Ekskursiją pradėsite nuo ant bazaltinės kalvos esančios *Edinburgo pilies, kurioje saugomas Skono akmuo. Bėgant metams pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo tvirtovė, rūmai, kalėjimas. Apžiūrėsite Šv.Margaritos koplyčią, statytą 12a., pilies menėse Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Didžiojoje Menėje iki XVIIa. posėdžiavo Škotijos parlamentas. „Karališkąja mylia“ keliausite per viduramžišką senamiestį. Pamatysite 17a. biurgerių namus, parlamento rūmus, XVa. statytus Johano Knoho namus, apžiūrėsite *Šv. Gilo katedrą – svarbiausią tikinčiųjų šventovę Škotijoje, garsią vitražiniais langais, didingais vargonais ir rafinuota, dailiąja Usnies koplyčia. Pakilsite į Kaltono kalvą – nuo kurios atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama: Arturo kalnas, Šiaurės jūra, senamiestis… Kalvos viršūnėje stovi Nelsono paminklas, pastatytas britų admirolo garbei. Būtent Nelsono laivynas 1805 metais iškovojo Trafalgaro pergalę. Paminkle įmontuotas garsusis laiko mechanizmas, kuris buvo naudojamas laivų chronometrų nustatymui. Nelsono bokštas panašus į apverstą teleskopą ir yra laikomas aukščiausiu tašku Edinburge. Laisvas laikas Edinburgo senamiestyje. Jo metu siūlome aplankyti Škotijos nacionalinę *galeriją, kurioje eksponuojama žymių Škotijos dailininkų darbai, taip pat Rafaelio, Ticiano, Velaskeso, Ternerio, Mone, Van Gogo ir kitų garsių pasaulio dailininkų darbai. Esant galimybei, aplankysite Falkirko ratą – įspūdingą inžinerinį statinį, pakeitusį anksčiau buvusius šliuzus. Jo esmė – rytinių Škotijos pakrančių sujungimas su vakarinėmis.  Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Ekskursijos *Edinburge tęsinys. Lankysite įspūdingus *Holirudo rūmus, buvusią ilgametę Škotijos valdovų rezidenciją. Dabar rūmai oficiali Jos Didenybės Anglijos karalienės vasaros rezidencija. Rūmų istorija prasideda XII a., kuomet Edinburge jau buvo įsikūrę Škotijos monarchai. Šiuose rūmuose net šešerius metus gyveno Marija Stiuart, čia patyrusi didžiausias meilės ir išsiskyrimo dramas su savo vyrais. Kaip ir dera, greta rūmų yra įkurti rūmų sodai. Po rūmų ir sodų apžiūros išvykimas iš Edinburgo. Vaizdingu keliu per Chevioto kalnus, kurie yra Škotijos ir Anglijos natūrali pasienio riba, kirsdami Northumberlendo nacionalinį parką, Šiaurės jūros pakrante vykstate į Newcastle upon Tyne uostą. Kėlimasis į Amsterdamą. Nakvynė kelto kajutėse.

11 diena

Pažintis su Olandijos sostine Amsterdamu – šiaurės Venecija. *Plaukimas kanalais, ekskursija pėsčiomis: Dam aikštė, Karalių rūmai, Naujoji katedra, Singel kanalo gėlių turgus. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12 diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6300 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina