Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Albanija - lyg miglose skendintis labirintas 12d.

 • Gamta, istorija, kultūra, religija, politika – išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Albanijos pažinimo mozaiką.
 • Net trys UNESCO saugomi objektai Albanijoje: „tūkstančio langų miestas“ – Beratis; „akmenų miestas“ – Džirokasteris ir Butrinto archeologinis parkas.
 • Išvyka į Graikijai priklausančią žaliąją Korfu salą.
 • 5 vakarienės Albanijoje įskaičiuota į kainą.
 • Balkanų ilgesys – kelionė neišeinant iš namų!

 

 

Balkanai yra kultūrų, architektūros stilių ir religijų mišinys, kuris šią Europos dalį daro vis populiaresnę tarp turistų. Tai taip pat gražūs kraštovaizdžiai ir vietos, kur atrodo, jog laikas sustojo. Įvairialypėje kelionės programoje yra 3 šalys: Albanija, Kosovas ir Makedonija, įdomūs istorijos paminklai, gražūs miestai ir vaizdingas Ohrido ežeras. Svetingoji Albanija kviečia į stulbinančią kelionę po gražiausius ir įdomiausius šalies kampelius: nuostabūs kalnai ir ežerai, antikos laikų griuvėsiai, garsūs UNESCO saugomi objektai – Butrintas, Girokasteris ir Beratas.

 • Kelionė autobusu,
 • 11 nakvynių su pusryčiais viešbučiuose (pensionuose), dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose  (iš jų 1 nakvynė prie Ochrido ežero, 4 nakvynės prie Jonijos jūros, 2 nakvynės prie Adrijos jūros),
 • 5 vakarienės Albanijoje,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 180 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 159 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~100 EUR.
 • Dienos išvyka į Korfu salą – 80 EUR.
 • Išvyka į Butrinto archeologinį parką – 60 EUR.
 • ** UŽSISAKYTI IR APMOKĖTI - KELIONĖS REZERVAVIMO (SUTARTIES SUDARYMO) METU, SAVO AGENTŪROJE (SVARBU – išvykos organizuojamos susirinkus ne mažesnei nei  20  asmenų grupei.)

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą Vengrijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Nišą – trečią pagal dydį šalies miestą, įsikūrusį prie Nišavos upės. *Nišas – didžioji kryžkelė, nuo kurios atsišakoja senieji prekybos keliai į pietus ir į rytus, svarbus centras romėnų Via Militaris trasoje, jungiančioje Belgradą su Konstantinopoliu. Šiame mieste gimė būsimasis Romos imperatorius Konstantinas, paskelbęs krikščionybę įteisinantį Milano ediktą. Minėdama 1700 šio edikto metines, Serbija priminė pasauliui Nišo reikšmę. Trumpa ekskursija mieste: Nišo tvirtovė, kurią turkai pastatė senųjų tvirtovių vietoje XVIIIa. pradžioje, iškart už pagrindinių vartų prasidedantis senamiestis, buvęs amatininkų rajonas, Kaukolių bokštas, menantis didvyriškas 1809m. serbų pasipriešinimo kovas su turkais osmanais. Išvykimas iš Nišo. Kelionė per Serbiją, Šiaurės Makedoniją. Vakare atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Atvykimas į Skopjė. Ekskursija mieste. *Skopjė – didžiausias ir svarbiausias Šiaurės Makedonijos miestas, įkurtas dar III a.pr.Kr., svarbus religinis ir prekybos kelių centras, todėl buvęs įvairių kultūrų įtakoje. Tą liudija romėniškos archeologinės radimvietės, Bizantijos laikų šventyklos ir ryškiausią ženklą palikusi turkų osmanų valdymo era. XIVa. Skopjės, tuometinės Serbijos sostinės, palikimas – Kale tvirtovė, menanti Bizantijos imperatoriaus Justiniano laikus, garsusis Akmeninis tiltas virš Vardaro upės, pastatytas bei išpuoštas sultono Mehmedo ir sujungęs rytinį musulmonišką osmanišką krantą su vakariniu slaviškuoju. Šiandienos Skopjė – namai daugeliui skirtingiausių tautybių: čia sugyvena makedonai, albanai, turkai, romai, serbai, bosniakai ir daugelis kitų. Naujasis sostinės centras su baigiama tvarkyti įspūdingų užmojų turinčios Šiaurės Makedonijos būsima reprezentacine aikšte. Kelionė į Ochridą. Pažintis su unikaliu Šiaurės Makedonijos kampeliu. *Ochrido miestas ant Ochrido ežero kranto – viena seniausių Europos gyvenviečių. Graikų laikais vadintas Lichnidu („šviesos miestu“), buvo įkurtas didžiajame prekybos kelyje Via Egnatia, kuris jungė Adrijos jūros uostą Dirachijų (dab. Albanijos Duresis) su Bizantija. Todėl Ochridas greitai tapo vienu iš svarbiausių viduramžių miestų Balkanuose: iš čia plito slaviškoji raštija, čia dirbo slavų krikštytojų Kirilo ir Metodijaus mokiniai, formavosi ankstyvoji bizantiškoji architektūra ir tapyba. Kadaise Ochridas garsėjo 365 šventyklomis ir buvo pramintas Balkanų Jeruzale. Ekskursija mieste: senamiestis (VII-XIXa.), kylantis į kalną, kurio viršuje – Bulgarijos karaliaus Samuilo tvirtovė, Šv.Sofijos cerkvė (XIa.) – puikiausias viduramžių Šiaurės Makedonijos paminklas. Laisvas laikas krantinėje. Esant galimybei *pasiplaukiojimas Ochrido ežeru. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Ochrido. Kelionė Ochrido ežero pakrante. Ochrido ežeras (358 kv.km), garsėjantis savo skaidriais vandenimis, vadinamas „gėlavandene jūra“, išsaugojo didžiulę floros ir faunos įvairovę, kadaise būdingą Eurazijos ežerams, tačiau šiuo metu teišlikusią Galilėjos ežere Artimuosiuose Rytuose ir Baikalo ežere Sibire. Atvykimas į Albaniją. Kelionė Albanijos keliais, pradėsiančiais jūsų pažintį su šalies praeitimi ir dabartimi: pakelės prekeiviai, siūlantys sezoninius vaisius ir daržoves, šviežią mėsą;  nesuskaičiuojamos mašinų plovyklos; laukų platybėse dunksantys bunkeriai. Atvykimas į senovinį „tūkstančio langų miestą“ *Beratį, įsikūrusį vaizdingame Osumi upės slėnyje. Tai vienas gražiausių ir turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų. Beratis dėl savo grožio bei unikalaus osmanų architektūrinio ir urbanistinio paveldo įrašytas į UNESCO saugomų pasaulio kultūros paveldo objektų sąrašą. Nepaisant 1851 metais miestą sukrėtusio žemės drebėjimo, senamiestyje yra išlikę daug XIII-XIXa. pastatų. Lankysite ant kalvos stovinčios Berati *tvirtovės griuvėsius, Švenčiausios Mergelės Užgimimo katedrą, kurioje veikia Onufrijaus ikonų *muziejus. Pasivaikščiosite po nuo kalvos besileidžiantį Mangalemi kvartalą, kuriame kūrėsi, prekiavo ir mečetes statė musulmonai; apžiūrėsite Raudonąją ir Karališkąją mečetes. Kitame Osumi upės krante – Gorica rajonas su krikščioniškomis bažnyčiomis ir vienuolynais. Išvykimas į Jonijos jūros pakrantės kurortą. Nakvynė viešbutyje (pensione).

6 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Jonijos jūros arba pageidaujantiems  dienos **išvyka į Graikijai priklausančią Korfu (Kerkyros) salą (UNESCO kultūros paveldas), graikų rašytojo Homero pelnytai pavadintą „gražia ir turtinga žeme“. Žaluma užburiantys kalnai, iš toli ryškiai spindinti mėlyna Jonijos jūra, viena kitą keičiančios smėlėtos ir uolėtos pakrantės užburia unikaliu grožiu ir rodo šio mažyčio žemės lopinėlio didingumą. Plaukimas keltu į Korfu sostinę Korfu (Kerkyra). Tai miestas, sugėręs skirtingų epochų ir kultūrų palikimą. Prie jo kūrimo prisidėjo bizantiečiai, venecijiečiai, romėnai, anglai ir net prancūzai. Aplankysite Senąją tvirtovę, kuri stūkso netoli Spaniados aikštės. Tvirtovė mėgstama dėl nuostabaus iš viršaus atsiveriančio vaizdo. Senamiestyje apžiūrėsite svarbiausią religinį monumentą  - Šv.Spiridono bažnyčią. Ryškiai raudonas venecijietiško stiliaus XVIa. šventovės bokšto kupolas matomas iš toli. Bažnyčioje sidabro sarkofage saugomi Korfu salos globėjo Šv.Spiridono palaikai. Laisvo laiko metu galėsite pasivaikščioti siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis. Pageidaujantiems – salos turas*: važiuodami pakrantės keliu grožėsitės žymiąja Pelės sala, aplankysite Achiliono rūmus, juose esantį muziejų ir sodus. Vykdami gilyn į salą pasieksite vaizdingiausią krašto gyvenvietę – Paleokastritsą. Apžiūrėsite XIIIa. *vienuolyną ir nuo kalvos pasigrožėsite atsiveriančia panorama. Laisvas laikas Kerkyros mieste. Vakare parplaukimas į Albaniją. Grįžimas kurortą. Nakvynė viešbutyje (pensione).

7 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Jonijos jūros arba pageidaujantiems išvyka į **Butrinto archeologinį parką. Antikinis Butrinto miestas su jį supančiu archeologiniu parku paskelbtas UNESCO kultūros paveldo objektu ir yra vadinamas vienu svarbiausiu architektūriniu paveldu Balkanuose. Jame išvysite V-VIa.pr.Kr. akropolio kolonas ir jį supančios 5-6m aukščio sienos fragmentus, dievo Asklepijaus šventyklą, IIIa. statytą Amfiteatrą ir kitų pastatų liekanas. Šiame mieste pirmiausia įsikūrė graikų kolonijos, kurių gretos bėgant metams gausėjo. Vėliau tai buvo Bizantijos Imperijos miestas. XIVa. Butrintą kontroliavo Venecija, o galiausiai į miesto istoriją įsimaišė dar ir turkai – osmanai. Ir visa tai – tik trumpoji miesto istorijos versija. Kiekviena tauta čia paliko savo architektūrinį pėdsaką. Grįžtant į kurortą sustosite Ksamil – idiliškame smėlio užutėkyje. Maudynės Jonijos jūroje. Grįžimas į kurortą. Nakvynė viešbutyje (pensione).

8 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba pageidaujantiems pusės dienos išvyka į *Džirokasterį – akmenų miestą, buvusio diktatoriaus Envero Hodžos gimtinę (UNESCO kultūros paveldas). Visas Džirokasterio senamiestis sudarytas iš akmenų: akmenimis grįstos gatvės, iš akmeninių blokų statyti namai ir akmenimis dengti jų stogai. Dauguma namų išlikę iš XVII–XVIIIa. Lankysite ant kalvos pastatytą įspūdingą XIIIa. akmeninę tvirtovę, kurioje įsikūręs ginklų *muziejus. Paklaidžiosite po Osmanų laikus menantį senamiestį su turkų laikų mečetėmis, pirtimis, užeigomis ir rytietišku turgumi. Aplankysite Skenduli tradicinį turkų – osmanų namą. Tai pats gražiausias, geriausiai išsilaikęs ir labiausiai įrengtas namas – muziejus*. Grįžimas į kurortą. Nakvynė viešbutyje (pensione).

10 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš pajūrio kurorto. Kelionė vaizdinga Jonijos jūros pakrante. Esant galimybei, kilsite kvapą gniaužiančia Logaros kalnų perėja, „kabančia“ daugiau nei 1000 m aukštyje virš jūros lygio. Iš apžvalgos aikštelių grožėsitės atsiveriančiais įspūdingais vaizdais į mėlynuojančią Jonijos jūrą ir tolimą žalumoje skendinčią Korfu salą. Keliausite per Logaros nacionalinį parką, kur saugomi miškai, auga juodosios ir Bosnijos pušys, Bulgarijos eglės, gyvena plėšrieji grifai, kilnieji ereliai, akmeninės kurapkos, danieliai. Atvykimas į Vlioros kurortą, esantį prie dviejų jūrų - Adrijos ir Jonijos. 1912 metais čia buvo paskelbta Albanijos nepriklausomybė. Pasivaikščiosite po centrą, kuriame pamatysite vėliavų aikštę, nepriklausomybės paminklą, XVI a. statytą Murato mečetę. Nakvynė viešbutyje (pensione).

11 diena

Pusryčiai. Tęsiate pažintį su Albanija. Kelionė į *Krują – miestą kalnuose, menantį legendinio albanų karžygio Skanderbego pasipriešinimo osmanams kovas. Autentiška miestelio aplinka, viduramžių tvirtovė, etnografinis *muziejus, turkų laikų prekybinė gatvė, kurioje gausiausias albaniškų suvenyrų pasirinkimas ir svetingi vietos gyventojai. Išvykimas į Albanijos sostinę *Tiraną – pažintis su Tiranos centru: vienas seniausių sostinės pastatų Etem Bėjaus mečetė (XVIII-XIXa.), laikrodžio bokštas, tarpukario architektūros šedevrai – ministerijų pastatai, Skanderbego aikštė ir ją supantys paslaptingojo Envero Hodžos laikotarpio statiniai, kontrastuojantys moderniems verslo centrams. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasikelti į SkyBar apžvalgos aikštelę ir pažvelgti į Tiraną iš paukščio skrydžio. Išvykimas į Diureso kurortą prie Adrijos jūros. Nakvynė viešbutyje (pensione).

12 diena

Pusryčiai. Kelionė į *Škoderį – vieną seniausių Europos miestų, įsikūrusį prie didžiausio Albanijoje Škoderio (Skadaro) ežero. Mieste yra išlikusių XIV-XIXa. architektūros paminklų: gyvenamieji namai, Osmanų imperijos laikotarpio pirtys, mečetės. Apžiūrėsite legendinę Rozafos *tvirtovę ir puikią apylinkių panoramą. Kelionė Škoderio ežero pakrante iš Albanijos į Juodkalniją. Atvykimas Juodkalnijos sostinę - Podgoricą. Trumpa ekskursija po miestą:  X amžiaus Šv. Jurgio bažnyčia, laikrodžio bokštas, senasis tiltas, citadelė... Išvykimas iš Podgoricos. Kelionė per Durmitoro kalnų masyvą palei  Pivos upės kanjoną. Pravažiuojate vieną aukščiausių Europoje, šiame kanjone pastatytą 220m aukščio Mratinės hidroelektrinės užtvanką. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

15 diena

Pusryčiai. Ekskursija *Sarajeve autobusu ir pėsčiomis: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniško gyvenimo palikimas – Baščaršijos prekyvietė, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai, menantys I-ojo pasaulinio karo pradžią, 1984 m. Olimpinių žaidynių kompleksas, 1992-1995m. apsiausties aukų tūkstantinės kapinės, naujos modernaus miesto statybos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

18 diena

Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5500 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina