Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Afrikos kaleidoskopas. Pietų Afrikos Respublika - Zimbabvė - Botsvana 14d.

 

Kelionės aukso fondas 

 • „Didžioji penkiukė“ Kriugerio nacionaliniame parke – safaris žvėrių karalijoje.
 • Garsioji Zambezės upė ir didingasis Viktorijos krioklys.
 • Įspūdingas plaukimas Čiobės upe stebėti augmenijos ir gyvūnijos.
 • Keiptaunas – vienas gražiausių ir fotogeniškiausių pasaulio miestų, vadinamas vartais į Afriką.
 • Pietų Afrikos ikona – Stalo kalnas su kvapą gniaužiančia panorama.
 • Gerosios Vilties kyšulys – pasaulio pakraštys, kur susilieja Indijos ir Atlanto vandenynai.
 • Vyno degustacija Vakarų Kapo vynuogynuose.
 • Kelionė patogiu mikroautobusu/autobusu (visi pervežimai pagal programą).
 • 11 nakvynių 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), lodžijose, stacionariose palapinėse.
 • Maitinimas: 11 pusryčių, 5 pietūs, 2 vakarienės.
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai (Vilnius – Johanesburgas / Johanesburgas – Viktorijos krioklys / Kasanė – Keiptaunas / Keiptaunas – Vilnius ) nuo 1800 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Vienkartinė Zimbabvės viza (nuo 50 USD/asm.).
 • Dvikartinė Pietų Afrikos Respublikos viza (kaina tikslinama).
 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

dienos. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Johanesburgas – Mpumalanga (Pietų Afrikos Respublika).

Atskridę į Johanesburgą ir oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į Mpumalangą. Važiuodami panoraminiu Mpumalanga provincijos keliu turėsite galimybę gėrėtis reto grožio gamtos vaizdais – kalnais, slėniais, upėmis, kriokliais, miškais, panoraminiais takais. Nedaug pasaulio regionų gali lygintis su šios vietovės įstabiu grožiu. Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.

diena. Mpumalanga – Piligrim‘s Rest – Kriugerio nacionalinis parkas (Pietų Afrikos Respublika).

Aplankysite saugomą nacionalinį paveldą ir turistų mėgstamą muziejų po atviru dangumi – istorinį Piligrim‘s Rest miestelį, menantį „aukso karštligės“ laikus ir pirmuosius aukso ieškotojus. Stabtelėsite prie įdomaus geologinio fenomeno – Bourke‘s Luck Potholes (Burko laimės ežerėlių). Tai per ilgą laiką upės erozijos suformuotos cilindrinės ertmės. Esant palankiam orui, romantišku kalnų peizažu grožėsitės God‘s Window (Dievo langas) vietovėje. Išvyksite link Kriugerio nacionalinio parko. Nakvynė lodžijoje, stacionariose palapinėse.

PAR

dienos. Kriugerio nacionalinis parkas – Johanesburgas (Pietų Afrikos Respublika).

Kriugerio nacionalinis parkas įkurtas 1898 metais, yra didžiausias šalyje ir vienas didžiausių pasaulyje. Maždaug 350 km ilgio ir 60 km pločio parko teritorija yra tarsi valstybė valstybėje, kurioje viešpatauja daugiau kaip 250000 įvairiausių gyvūnų. Kriugerio nacionalinis parkas didžiuojasi turėdamas daugiausiai gyvūnų rūšių ir net 16 įstabių ekosistemų. Daugeliui žmonių jis yra tapęs tikrosios Afrikos simboliu. Važinėsite po įspūdingos laukinės gamtos parką gėrėdamiesi laisvėje nekliudomai gyvenančiais egzotiškais gyvūnais. Gal pavyks pamatyti ne tik „didįjį penketą“ – liūtą, dramblį, raganosį, buivolą ir leopardą, bet ir gepardą, hieną, begemotą, žirafą, krokodilą, impalą, stepinį zebrą, juostuotąją gnu, kudu, vandeninį ožį ar kitą mažesnį gyvūną. Safariai suteiks galimybę stebėti laukinių gyvūnų įvairovę. Esant galimybei, už papildomą mokestį, pageidaujantys išbandys ir naktinį safarį. 5-tos dienos vakare grįšite į Johanesburgą. Nakvynės viešbutyje, lodžijoje, stacionariose palapinėse.

Kriugerio nacionalinis parkas

diena. Johanesburgas (Pietų Afrikos Respublika) – Viktorijos krioklys (Zimbabvė)

Vyksite į Johanesburgo oro uostą. Skrydis į Viktorijos krioklio miestą. Atskridus keliausite prie vakarėjančios Zambezės upės. Plaukdami kruiziniu laivu, matysite begemotus ir kitus pakrantėje upės vandeniu troškulį malšinančius gyvūnus. Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.

diena. Viktorijos krioklys (Zimbabvė).

Keliausite prie Viktorijos krioklio, kuris, be jokių abejonių, laikomas vienu didingiausių Afrikos gamtos objektų. Vietos gyventojų Viktorijos krioklys vadinamas mosi-oa-tunya („dūmai, kylantys su griaustinio triukšmu“). Krioklys girdimas ir matomas iš toli. Reginys, atsiveriantis prieš akis, ne iš karto leidžia suvokti krioklio jėgą ir didybę.

Pirmasis Viktorijos krioklį išvydo škotų misionierius D.Livingstonas 1855 metais. Jis ir jo būrio nariai iš toli pamatė purslų debesis ir susiprotėjo išlipti saloje prie pat krioklio. Keliautojai prislinko prie bedugnės krašto ir apstulbo išvydę milžinišką upę, tiesiog pranykstančią Žemės plyšyje. D.Livingstonas šį krioklį pavadino karalienės Viktorijos garbei. Vaikščiodami įrengtais apžvalgos takais, grožėsitės šiuo įstabiu gamtos kūriniu. Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.

diena. Viktorijos krioklys (Zimbabvė) – Čiobės nacionalinis parkas (Botsvana).

Pajudėsite link Botsvanos – dykumų šalies, kurią pasaulyje garsina deimantai ir laukinė gamta. Keliausite link Čiobės nacionalinio parko. Tai įspūdingų kraštovaizdžių, nuostabių saulėlydžių, gyvūnų gausa ir paukščių kolonijomis garsus parkas.

Gyvensite stovyklavietėje, įkurtoje Čiobės upės pakrantėje. Ši upė yra dešinysis Zambezės intakas. Didžiausia Pietų Afrikos upė Zambezė prasideda Angoloje ir teka į pietryčius per Namibijos Kaprivi regioną. Tada susilieja su Botsvanos Čiobės upe maždaug 70 km aukščiau Viktorijos krioklio. Vasaros lietūs, iškrintantys Angoloje, paprastai pasiekia santaką nuo balandžio ar gegužės mėnesio. Patvinusi Zambezė užgožia daug mažesnį Čiobės upės srautą ir nustumia jį atgal. Žemesniuose tarp upių esančiuose plotuose kaupiasi nuosėdų salos, apaugusios nendrynais, bet aukščiau pakilęs vanduo jas užlieja.

Čiobės nacionaliniame parke gyvena begemotų kaimenės ir daug Nilo krokodilų: upės pakrantėse galima išvysti krokodilų pateles, saugančias savo lizdus. Upėje veisiasi daug žuvų. Šiame regione susitelkę daugiausiai dramblių Afrikoje. Jums bus pasiūlytas įspūdingas plaukimas laivu Čiobės upe stebėti gyvūnijos ir augmenijos. Nakvynė viešbutyje, lodžijoje, stacionariose palapinėse.

diena. Čiobės nacionalinis parkas (Botsvana) – Keiptaunas (Pietų Afrikos Respublika).

Skrydis į Keiptauną, seniausią Pietų Afrikos ir vieną gražiausių pasaulio miestų, vadinamą vartais į Afriką, „miestu deimantu“, „miestų motina“, kur 1652 metais danams įkūrus gyvenvietę prasidėjo „baltosios“ Pietų Afrikos istorija.

„Visų jūrų taverna“ vadintas miestas ir šiandien garsėja savo svetingumu, puikia virtuve, rinktiniais vynais, vertinamais pasaulyje. Čia harmoningai dera įvairūs architektūros stiliai, prie daugiaaukščių pastatų jaukiai glaudžiasi Viktorijos epochos namai ir vilos. Miestą supa aukso spalvos paplūdimiai, įrėmina miesto simboliu laikomas garsusis Stalo kalnas ir, žinoma, Gerosios Vilties kyšulys. Nakvynė viešbutyje.

diena. Keiptaunas (Pietų Afrikos Respublika).

Ryte kilsite į Stalo kalną, nuo kurio atsivers kvapą gniaužianti Keiptauno panorama – puikūs miesto ir jo apylinkių vaizdai iš 1067 metrų aukščio. Stalo kalno viršūnė iš tiesų yra plokščia tarsi stalo paviršius. Šiandien šis kalnas – viena garsiausių Pietų Afrikos vietų. Vaizdą nuo Stalo kalno BBC apibūdino kaip panoramą, kurią tiesiog būtina pamatyti. Po pietų lankysite senąjį uostą su Viktorijos ir Alfredo krantine, Hout Bay rajoną.

Vyksite į garsųjį Kirstenbošo nacionalinį botanikos sodą, įkurtą 1913 metais. Čia surinkti vietinės Pietų Afrikos floros augalai, kurių dauguma reti ir nykstantys, todėl sodas svarbus augalų įvairovei išsaugoti ir jai pažinti. Į sodą įsilieja natūrali miško augalija ir finbos, įspūdingo kraštovaizdžio elementai. Nakvynė viešbutyje.

diena. Keiptaunas – Gerosios Vilties kyšulys – Keiptaunas (Pietų Afrikos Respublika).

Kelionė į Gerosios Vilties kyšulį nuo kurio atsiveria vienas žaviausių vaizdų pasaulyje. Funikulieriumi arba pėsčiomis pakilsite į apžvalgos aikštelę, kurioje galėsite pasijusti tarsi stovėdami pasaulio pakraštyje, matysite susiliejančius Indijos ir Atlanto vandenynus.

Grįždami į Keiptauną Indijos vandenyno pakrante sustosite nuostabiame Boulders paplūdimyje, kuriame didžiulė galimybė pamatyti garsiuosius Jackass pingvinus. Nakvynė viešbutyje.

diena. Vyno kelias. Keiptaunas – Stelenbošas – Keiptaunas (Pietų Afrikos Respublika).

Lankysite Stelenbošo vyndarių gyvenvietę, išlaikiusią idilišką ramybę ir „senojo pasaulio“ žavesį. Žinomame Pietų Afrikos vyno regione matysite daug įspūdingų kolonijinius laikus menančių statinių. Švelnus regiono klimatas ir senos tradicijos, puoselėjamos nuo 1688 metų šiam kraštui leidžia didžiuotis puikiais vynais, vertinamais visame pasaulyje.

Į vyno gamybos ūkius „vyno keliu“ važiuosite lygumomis, pasipuošusiomis sodria vynuogynų žaluma ir ūksmingomis giraitėmis. Čia degustuosite vietinių vynų (už papildomą mokestį), susipažinsite su vyno gamybos tradicijomis, leisitės į ekskursiją po vyno rūsius. Grįšite į Keiptauną. Nakvynė viešbutyje. 

dienos. Keiptaunas – Europos mietas – Varšuva/Ryga/Vilnius.

Vyksite į oro uostą. Skrydis Keiptaunas – tarpinis oro uostas – Varšuva/Ryga/Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina